دختر ۱۰ ساله کیم رهبر بعدی کره شمالی می شود؟

وزیر اتحاد کره جنوبی به حضور مکرر دختر رهبر کره شمالی در رویدادهای مختلف طی ماه‌های اخیر واکنش نشان داد.

دختر ۱۰ ساله کیم رهبر بعدی کره شمالی می شود؟

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، کره جنوبی در واکنش به رونمایی از تنها فرزند «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی تاکید کرد که هنوز زود است که مشخص شود دختر کیم جونگ اون به عنوان جانشین وی انتخاب شود و برای این پست پرورش یابد. 

براساس گزارش شبکه ای بی سی نیوز، گمانه زنیها درباره احتمال جانشینی دختر کیم که ۱۰ ساله است و «کیم جو آئه» نام دارد پس از آن افزایش یافت که او در یک رژه نظامی بزرگ در پیونگ یانگ در کنار پدرش در کانون این رویداد قرار گرفت. همچنین قرار است به زودی از یک تمبر با تصویر کیم جو آئه بر روی آن در کره شمالی رونمایی شود. 

براساس گزارش خبرگزاری یونهاپ، طراحی‌های این تمبر بر روی وب‌سایت اداره تمبر کره شمالی بارگذاری شده است. این تمبر تصاویری از کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی و دخترش جو آئه در مراسم شلیک موشک بالستیک قاره‌پیمای هوآسونگ-۱۷ در نوامبر سال ۲۰۲۲ میلادی را نشان می‌دهد.

«کوون یانگ سه» وزیر اتحاد کره جنوبی اخیرا در یک نشست کمیته پارلمانی در پاسخ به این سوال که آیا دختر کیم قرار است رهبر بعدی کره شمالی شود یا نه بر این مساله تاکید کرد که کیم جونگ اون هنوز نسبتا جوان است و سلسله مراتب قدرت در این کشور معمولا مردانه است. 

وزیر اتحاد کره جنوبی در ادامه افزود: دیدگاههایی درباره انتقال قدرت موروثی در کره شمالی هست. اما با توجه سن کیم جونگ اون و این واقعیت که کره شمالی در مقایسه با ما ماهیت مردانه‌تری دارد ابهامات زیادی درباره اینکه کره شمالی آماده باشد قدرت را به یک زن منتقل کند یا نه وجود دارد. 

کوون در عین حال تاکید کرد، حضور مکرر دختر کیم در رویدادهای مختلف طی ماههای اخیر احتمالا به منظور جلب حمایت عمومی از خاندان حاکم کیم در قدرت است و زمینه سازی انتقال قدرت در آینده است.  

منبع: فارس
ارسال نظر
ارسال نظر