تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۱
وزیر امور خارجه؛

از آمریکا وام که نمى خواهیم، دارایی‌های ما را به عنوان حسن نیت آزاد کند

وزیر امور خارجه ایران در پاسخ به سوالى درباره مذاکره مستقیم با آمریکا در حاشیه کنفرانس مونیخ گفته است: آمریکایی‌ها ظرف هفته‌های اخیر به طور متناوب و از طریق واسطه های مختلف از ما خواسته اند که با ما مذاکرات مستقیم داشته باشند. ما در پاسخ به واسطه ها اعلام کردیم که چشم‌انداز چنین گفت و گویی برای ما چندان روشن نیست و اگر قرار نیست دستاوردی داشته باشیم چه نیازی به مذاکره مستقیم می باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران در پاسخ به سوالى درباره مذاکره مستقیم با آمریکا در حاشیه کنفرانس مونیخ گفته است: آمریکایی‌ها ظرف هفته‌های اخیر به طور متناوب و از طریق واسطه های مختلف از ما خواسته اند که با ما مذاکرات مستقیم داشته باشند. ما در پاسخ به واسطه ها اعلام کردیم که چشم‌انداز چنین گفت و گویی برای ما چندان روشن نیست و اگر قرار نیست دستاوردی داشته باشیم چه نیازی به مذاکره مستقیم می باشد. ولی اگر طرف آمریکایی یک ابتکار عمده از جمله برداشتن برخی از تحریم ها را انجام دهد، آن گاه می‌توان گفت که نیت آمریکایی‌ها واقعی است. ما از آن ها می شنویم که آقای بایدن حسن نیت دارد. من  در  ماه سپتامبر در نیویورک گفتم که اگر آقای بایدن حسن نیت دارد آن گاه مبلغ ۱۰ میلیارد دلار از دارایی‌های مسدود شده ما نزد بانک های خارجی را آزاد کند. ما از آقای بایدن درخواست وام یا پول آنها را نداریم بلکه می‌خواهیم دارایی‌های خود ما را به عنوان حسن نیت آزاد کند. 

در ادامه بیان کرده است: مایلم تأکید کنم که آنها تنها در قالب کلمات از حسن نیت حرف می زنند و این برای گفتگوهای مستقیم کافی نیست. آنها باید حسن نیت خود را به صورت عملی و در عرصه میدانی نشان دهند. آنها می توانند برخی تحریم‌ها را بردارند یا برخی دارایی‌های مسدود شده ما نزد بانک های خارجی را آزاد کنند، این درحالی است که همزمان با گفتگو های جدید حتی برخی تحریم‌های جدید نیز علیه اشخاص حقوقی و حقیقی ایران از سوی دولت آقای بایدن اعمال شده است و این معنایش این است که دولت آقای بایدن همان مسیر ترامپ را دنبال می‌کند لذا افکار عمومی می‌گوید که آنها در عمل یکی هستند.

این مطلب برایم مفید است
۳ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    چشم حتما.اونوقت با آزاد شدنشون این دارایی ها سر از کجا درمیارن؟!

دیگر رسانه‌ها