تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۱
وزارت خارجه آمریکا؛

آماده مذاکره فوری و مستقیم با ایران هستیم

ایالات متحده پس از اظهارات حسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران تاکید کرد که برای مذاکره مستقیم با تهران برای نجات توافق هسته‌ای «آماده» است. یکی از سخنگوهای دستگاه دیپلماسی آمریکا به خبرگزاری فرانسه گفت: «دیدار مستقیم به ارتباطات موثرتر منجر می‌شود که برای دستیابی سریع به توافق ضروری است.»

به گزارش یورونیوز، حسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران گفت: «اگر در روند مذاکرات به مرحله‌ای برسیم که برای یک توافق خوب با تضمین بالا، باید سطحی از گفت‌وگو را با آمریکا را داشته باشیم، این موضوع را نادیده نخواهیم گرفت.»

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از انتخاب، از سوی دیگر ایالات متحده پس از این اظهارات تاکید کرد که برای مذاکره مستقیم با تهران برای نجات توافق هسته‌ای «آماده» است. یکی از سخنگوهای دستگاه دیپلماسی آمریکا به خبرگزاری فرانسه گفت: «دیدار مستقیم به ارتباطات موثرتر منجر می‌شود که برای دستیابی سریع به توافق ضروری است.»

وی هشدار داد که با سرعت کنونی پیشرفت‌های هسته‌ای ایران، تقریبا زمانی برای دستیابی به توافق باقی نمانده است.

این سخنگوی وزارت خارجه آمریکا که خبرگزاری فرانسه نامی از او نبرده است تاکید کرد که واشنگتن از همان ابتدا گفته بود که مذاکره مستقیم «سازنده‌ترة» است. وی افزود: «ما آماده‌ایم به‌طور مستقیم با آن‌ها ملاقات کنیم.»

 

 

منبع: انتخاب
این مطلب برایم مفید است
۷۳ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

  • خلیل
    ۲ ۰

    درغگوها

دیگر رسانه‌ها