کد خبر 577746

جمهوری خواهان: هر توافقی با ایران از همان ابتدا مرده است

رهبران حزب جمهوری‌خواه در کنگره آمریکا گفته‌اند ایران بایستی هر توافق هسته‌ای با دولت فعلی کشورشان را مرده فرض کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، رهبران حزب جمهوری‌خواه امروز پنجشنبه گفته‌اند ایران بایستی هر توافق با دولت «جو بایدن»، رییس‌جمهور آمریکا که از حزب دموکرات است را از همان آغاز مرده فرض کند.

وبگاه «واشنگتن‌فری‌بیکن» که یک رسانه نزدیک به جریان نومحافظه‌کار در آمریکا با آرزوی براندازی حکومت جمهوری اسلامی ایران است به نقل از رهبران حزب جمهوری‌خواه نوشته که آنها می‌خواهند این پیام مستقیم را به ایران ارسال کنند که بایدن از هیچ اختیاری برای دادن وعده ابدی رفع تحریم‌ها برخوردار نیست.

بایدن در دیداری که روز نهم آبان‌ماه با سران انگلیس، فرانسه و آلمان داشت گفته بود که در صورتی که آمریکا بار دیگر به برجام بپیوندد دیگر از این توافق هسته‌ای خارج نخواهد شد.

در بخشی از بیانیه مشترک سران تروئیکای اروپا و آمریکا آمده است: «ما از تعهد صریح رییس‌جمهور بایدن مبنی بر اینکه آمریکا خواستار پایبندی کامل به برجام است و تا زمان انجام اقدام مشابه از سوی ایران به آن پایبند خواهد ماند، استقبال می‌کنیم.»

این اظهارات از سوی بایدن در حالی مطرح شد که در روزهای گذشته برخی از منابع خبری افشا کرده‌اند اصرار آمریکا بر ندادن تضمین درباره عدم خروج از برجام اصلی‌ترین عامل متوقف ماندن مذاکرات وین بعد از ششمین دور این گفت‌وگوها بوده است.

در حال تکمیل...

ارسال نظر