کد خبر 561615

رییس جمهور در نشست خبری با نخست‌وزیر عراق؛

تعداد زوار ایرانی اربعین افزایش می یابد / روابط ما با کشور عراق توسعه خواهد یافت

رییس جمهور گفت: مسئله کرونا محدودیتی در کشور عراق ایجاد کرده و و آقای نخست‌وزیر برای اینکه عاشقان امام حسین(ع) بتوانند از این زمینه برای زیارت امام حسین(ع) استفاده کنند، وعده افزایش تعداد زوار را تا میزانی که امکان دارد را دادند.

به گزارش اقتصادآنلاین، سید ابراهیم رییسی رییس جمهور در نشست خبری پس از دیدار و گفت‌وگو با مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق طی سخنانی اظهار داشت: مناسبات بین ایران با کشور دوست و برادرمان، عراق مناسبات بسیار خوبی است و مناسبات در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی مناسب است و می‌تواند توسعه‌ی بیشتر یابد. در نشست از صبح تا الان آن‌چه بین ما مطرح شد، اراده دو کشور برای توسعه مناسبات هست و امروز ارتباط ما با عراق فقط ارتباط همسایگی نیست بلکه ارتباط در باورها، قلب‌ها و ارتباط عمیق دو کشور، دولت ملت و دو دولت با یکدیگر است و علیرغم خواست دشمنان می‌تواند در حوزه‌های مختلف توسعه یابد.

وی افزود: توسعه‌ی این روابط بین دو کشور خلاصه نمی‌شود و نقش‌آفرینی دو کشور در منطقه، در جهان و ارتباطات بین المللی می‌تواند تاثیرگذار باشد.

رییس‌جمهور گفت: آن‌چه در نشست‌های تخصصی بین وزرا مطرح شد و آن‌چه بین بنده و آقای نخست‌وزیر مطرح شد، همه در جهت توسعه مناسبات‌ و تصمیماتی گرفته شد که امیدواریم رسعا اجرا شود.

رییسی بیان کرد: آقای نخست‌وزیر خبر خوبی برای لغو روادید بین دو کشور دادند و اراده عراق و ایران برای توسعه کریدور ریلی و ارتباط شلمچه با بصره که با سرعت قرار است، با دستور ایشان و پیگیری وزرای مربوطه در ایران  و عراق دنبال خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: روابط مالی و پولی بین دو کشور هم از مسائلی بود که درباره‌ی آن صحبت شد و قرار شد با پیگیری دنبال شود.

رییس‌جمهور در پایان با اشاره به در پیش بودن ایام اربعین حسینی(ع)، تصریح کرد: در آستانه‌ی اربعین هستیم و وضعیت کرونایی نه فقط برای دو کشور وجود دارد، بلکه برای کل جهان است و حفظ جان زائران برای همه ما بسیار مهم است و این مسئله محدودیتی در کشور عراق ایجاد کرده و و آقای نخست‌وزیر برای اینکه عاشقان امام حسین(ع) بتوانند از این زمینه برای زیارت امام حسین(ع) استفاده کنند، وعده افزایش تعداد زوار را تا میزانی که امکان دارد را دادند.

رییسی در پایان گفت: امیدوارم روابط بین ایران و عراق توسعه یابد و علیرغم خواست دشمنان، شاهد روابط خوبی بین باشیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر