کد خبر 558941

پوتین از ادامه تحریم های غرب با وجود کرونا در ایران انتقاد کرد

ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه با انتقاد از سیاست‌های تحریمی غرب علیه تهران، گفت: ایران به دلیل همه گیری کرونا نیاز به کمک دارد اما غرب محدودیت‌های اعمال شده در مورد ایران کشور را لغو نمی‌کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، پوتین روز جمعه در نشست عمومی مجمع اقتصادی شرق در بندر ولادی واستوک در خاور دور روسیه گفت: ایران امروز در رابطه با همه گیری کرونا نیاز به کمک دارد اما غرب محدودیت های اعمال شده در مورد این کشور را لغو نمی کند.

وی افزود: در باره ایران من هم اکنون نمی خواهم به مسائل سیاسی بپردازم اما این کشور نیاز به کمک دارد اما هیچیک از تحریم ها در مورد آن کشور را لغو نمی کنند.

رییس جمهوری روسیه با انتقاد از سیاست های غرب در مورد ایران و تحریم این کشور گفت: حتی بحث و گفت و گو هم در این مورد نمی کنند.

پوتین با بیان اینکه در مورد کشورهای دیگر صحبت نمی کنم، گفت: به عنوان مثال ونزوئلا را درنظر بگیرید، اگر مسائل سیاسی را کنار بگذاریم،  مسائل انسانی باید مورد توجه قرار گیرد.
 مجمع اقتصادی شرقی (EEF) از دوم تا چهارم سپتامبر ( ۱۱ تا ۱۳ شهریور)  در محوطه دانشگاه فدرال شرق دور در ولادیوستوک در حال برگزاری است.
رییس جمهور روسیه بارها به خاطر اعمال تحریم های یکجانبه علیه ایران از غرب انتقاد و بر تداوم حمایت‌های این کشور از مواضع تهران در مجامع بین‌المللی تاکید کرده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • میشوبال
    ۰ ۰

    جناب پوتین شما پا جلو بگذارید واکسن اسپوتین به ایران بفرستید و انسانیت خو در را نشان دهید شما که از غرب بما نزدیکتر هستید