کد خبر 556839

خطاب به عاملان انفجارهای روز پنجشنبه در نزدیکی فرودگاه کابل؛

بایدن: نه می بخشیم و نه فراموش می کنیم

رییس جمهور ایالات متحده آمریکا خطاب به عاملان انفجارهای روز پنجشنبه در نزدیکی فرودگاه کابل گفت که ما نخواهیم بخشید و فراموش نخواهیم کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، «جو بایدن» رییس‌‌جمهور آمریکا در سخنرانی عصر روز پنجشنبه به وقت واشنگتن، در واکنش به انفجارهای محوطه فرودگاه کابل اعلام کرد: «از زمان انتشار این خبر با فرماندهان نظامی آمریکا در واشنگتن، کابل و دوحه از نزدیک در تماس بوده‌ام».

بایدن تصریح کرد: «کسانی که عوامل حمله در نزدیکی فرودگاه کابل بودند باید بدانند که ما نه می‌بخشیم و نه فراموش می‌کنیم. به هر نحوی که شده شما را پیدا می‌کنیم تا هزینه‌اش را بدهید».

رییس‌جمهور آمریکا اظهار داشت: «می‌دانیم عاملان حمله کابل چه کسانی هستند و به دنبال راه‌های مناسب برای حمله به آنها خواهیم بود».

وی افزود: «فرماندهان نظامی ما در افغانستان مصمم به انجام ماموریت تخلیه شهروندان از افغانستان هستند و تروریست‌ها قادر نخواهند بود جلوی انجام ماموریت تخلیه را بگیرند».

رییس‌جمهور آمریکا ادامه داد: «به فرماندهان آمریکایی دستور داده‌ام تا عملیات نظامی علیه مواضع داعش در افغانستان را آغاز کنند».

وی در واکنش به کشته ‌شدن ١٢ تفنگدار آمریکایی در کابل گفت: «متعهد می‌شویم به هر طریقی همه شهروندان موردنظر را تا 31 اوت از افغانستان خارج کنیم».

بیشتر بخوانید
ارسال نظر