کد خبر 554684

اردوغان: ترکیه آماده همکاری با طالبان است

رییس جمهور ترکیه اعلام کرد که آنکارا از میانه روی طالبان استقبال کرده و آماده همکاری با آنهاست.

به گزارش اسپوتنیک، «رجب طیب اردوغان» رییس جمهور ترکیه اعلام کرد که مقامات این کشور از اظهارات حاکی از میانه روی طالبان در افغانستان حکومت را به دست گرفته‌اند، استقبال می‌کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا،  اردوغان در مصاحبه‌ای با یک شبکه ترکیه گفت: «بدون وابستگی به کسی که در دولت است و در دوران خوب یا بد، ما به کمک به برادرانمان در افغانستان متعهد هستیم. ما پیش‌تر گفتیم که رهبریت طالبان را می‌پذیریم، ما اکنون هم این موضع را داریم. ما از بیانات میانه رهبر طالبان استقبال می‌کنیم».

گفتنی است، با شروع پیشروی نیروهای طالبان و تصرف شهرهای بزرگ توسط این نیروها، وضعیت در افغانستان به ویژه در هفته‌های اخیر متشنج‌تر شده است. روز یکشنبه رسانه‌ها و منابع اعلام کردند که طالبان کنترل همه گذرگاه‌های مرزی را در دست گرفته و ساعاتی بعد نیروهای طالبان اعلام کردند که وارد کابل شده و کنترل ارگ ریاست جمهوری را در دست گرفته‌اند.

همزمان، «اشرف غنی» رییس جمهور مستعفی افغانستان به بهانه «جلوگیری از خونریزی» از افغانستان گریخت. شامگاه دوشنبه نیز «محمد نعیم» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان اعلام کرد که جنگ در افغانستان به پایان رسیده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر