کد خبر 554505

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور خبر داد؛

تکذیب ایجاد اردوگاه هایی برای پذیرش مهاجران افغان

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور، ایجاد اردوگاههایی برای پذیرش آوارگان و مهاجران جدید افغانستانی را تکذیب کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، مهدی محمودی، ضمن تسلیت ایام محرم و فرارسیدن ایام سوگواری سالار شهیدان اظهار کرد: اخیرا شایعات و اخباری از کشور افغانستان به گوش می رسد مبنی بر اینکه جمهوری اسلامی ایران، اردوگاههایی را برای پذیرش آوارگان و مهاجران جدید افغانستان مهیا کرده است که این موصوع اساسا تکذیب می شود و نباید مردم افغانستان به این شایعات توجه کنند.

به گفته وی، توجه به این شایعات ممکن است منجر به آوارگی مردم افغان شود، البته ما احساس کنیم چنین فضایی برای آمدن به سمت ایران جهت اقامت در اردوگاه آوارگان، در افغانستان وجود ندارد . امیدواریم شرایط و فضا به گونه ای باشد که مردم افغانستان در صلح و ثبات و آرامش و امنیت بتوانند در کشور خود به زندگی بپردازند.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور، ادامه داد: تعدادی از مهاجرین که در روزهای گذشته وارد کشور شده بودند،با توجه به شرایط حاکم در افغانستان به کشور خود بازگشته اند.

محمودی در پایان اظهار امیدواری کرد که پناهندگان و مهاجرانی که از 40 سال گذشته در جمهوری اسلامی ایران مهمان ما هستند به زودی بتوانند عزتمندانه به کشور خود بازگردند و ما شاهد آوارگی یا بی‌جا شدگی هیچ یک از مردم شریف افغانستان نباشیم و این مردم بتوانند در شرایط ثبات و همبستگی زندگی کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر