کد خبر 533666

در مجمع اقتصادی سن پترزبورگ؛

پوتین واشنگتن را به سوء استفاده از دلار متهم کرد

رییس جمهور روسیه گفت این کشور ممکن است از دیگر ارز‌ها از جمله یورو برای تسویه تراکنش‌های مربوط به نفت و گاز استفاده کند.

به گزارش رویترز، ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه روز جمعه، آمریکا را به استفاده از دلار به عنوان سلاح در جنگ اقتصادی و سیاسی متهم کرد و افزود روسیه ممکن است از دیگر ارز‌ها از جمله یورو برای تسویه تراکنش‌های مربوط به نفت و گاز استفاده کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از صدا و سیما، رییس جمهور روسیه که در مجمع اقتصادی سن پترزبورگ سخن می‌گفت‌، خاطرنشان کرد این که شرکت‌های نفتی روسیه استفاده از دلار آمریکا را متوقف کنند، ضربه سنگینی برای دلار خواهد بود و مسکو قصد ندارد در این مسیر متعهد شود.

صحبت‌های پوتین یک روز پس از سخنان وزیر دارایی روسیه مطرح شد. وزیر دارایی روسیه اعلام کرده بود صندوق حاکمیتی این کشور قصد دارد تمام سهام دلاری خود را نقد کند که این به معنای افزایش سهم یورو، یوان و طلا در این صندوق حاکمیتی است.

رییس‌جمهور روسیه همچنین در مراسم افتتاحیه مجمع اقتصادی سن‌پترزبورگ گفت اتهامات علیه روسیه درباره حملات سایبری، تلاشی برای تحریک درگیری پیش از دیدار با جو بایدن رئیس جمهور آمریکاست و عامل اختلاف اصلی میان آمریکا و روسیه این است که آمریکا نمی‌خواهد شاهد توسعه روسیه باشد.

پوتین اظهار داشت: ما هیچ اختلافی با آمریکا نداریم. اما آن‌ها یک اختلاف با ما دارند؛ اینکه می‌خواهند مانع توسعه ما شوند. آنها علناً در این مورد صحبت می‌کنند. همه موارد دیگر در واقع از همین یک اختلاف نشأت گرفته است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر