کد خبر 533483

سفر به کشورهای اروپایی؛

کاخ سفید: بایدن و پوتین در ۱۶ ژوئن دیدار خواهند کرد

کاخ سفید برنامه های رییس جمهور آمریکا در سفر به کشورهای اروپایی را اعلام کرد.

به گزارش الجزیره، کاخ سفید جدول برنامه های سفر جوبایدن رییس جمهور آمریکا به کشورهای اروپایی در روزهای آینده را منتشر کرد. 

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، کاخ سفید اعلام کرد جوبایدن در سفر دوره ای خود به اروپا، با مقامات انگلیس، بلژیک و سوئیس دیدار خواهد کرد.

براساس این گزارش، جوبایدن در نشست سران ناتو در روز ۱۴ ژوئن حاضر خواهد شد و همان روز با رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه دیدار خواهد کرد.

رییس جمهور آمریکا همچنین، در تاریخ  ۱۶ ژوئن با ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه در ژنو پایتخت سوئیس دیدار خواهد کرد.

پیش از این نیز رییس جمهور آمریکا اعلام کرده بود قصد دارد تا در جریان دیدار با رییس جمهور روسیه، مسأله حقوق بشر را و لزوم رعایت آن از سوی روسیه را با پوتین مطرح کند.

 «سرگئی لاوروف» وزیر امورخارجه روسیه نیز، روز سه‌شنبه گذشته اعلام کرد: به نظر بعید می‌رسد در نشست ماه جاری، روسای جمهور آمریکا و روسیه تصمیمات مهم تاریخی اتخاذ شود.

این اولین دیدار حضوری پوتین و بایدن از زمان روی کار آمدن رییس‌جمهور آمریکا خواهد بود.

از سوی دیگر، کاخ سفید اعلام کرد جیک سالیوان در دیدار با بنی گانتس با تکرار ادعاهای مقامات آمریکایی؛ بر حمایت از حق رژیم صهیونیستی در دفاع از خود، تقویت همکاری امنیتی و سامانه گنبد آهنین تأکید کرد.

سالیوان در این دیدار همچنین بر اهمیت رسیدن کمک‌های فوری انسانی به اهالی نوار غزه تأکید کرد. سالیوان و گانتس در این نشست، بر لزوم مقابله با تهدیدات ناشی از رفتار خصمانه ایران در منطقه تأکید کردند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر