کد خبر 532681

اولیانوف: حل مسائل باقی مانده برجام نیاز به خلاقیت دارد

نماینده روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین بر لزوم در پیش گرفتن رویکردی بسیار خلاقانه برای حل مسائل باقی مانده در برجام تأکید کرد.

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، «میخائیل اولیانوف» نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین که به نمایندگی از کشورش در مذاکرات کمیسیون مشترک برجام حضور دارد، در یک پیام توئیتری به اظهارات جدید «سید عباس عراقچی» معاون وزیر خارجه واکنش نشان داد.

اولیانوف در این پیام توئیتری نوشت: «زمینه‌های اختلاف در گفت‌وگوهای وین درباره برجام به طور چشمگیری کاهش یافته است. اما حق با آقای عراقچی است: مسائل مهم باقی مانده تاحدودی پیچیده هستند. برای یافتن راه حل‌ها یک رویکرد بسیار خلاقانه و مسئولانه لازم است»

اولیانوف: برای حل مسائل برجام یک رویکرد خلاقانه مورد نیاز است

وی ساعاتی پیش نیز در یک پیام توئیتری از تداوم برگزاری پنجمین دور از نشست کمیسیون مشترک برجام سخن گفت و در این خصوص نوشت: «امروز با «انریکه مو را» (معاون جوزف بورل دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا) و دیگر همکاران سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا برای بحث درباره موضوعات مرتبط با مذاکرات وین در خصوص برجام دیدار کردم.»

گفتنی است، «سیدعباس عراقچی» معاون وزیر خارجه ایران روز دوشنبه در گفتگویی گفت: «تقریباً یک هفته است که مذاکرات را دنبال می‌کنیم. مذاکرات، پیچیدگی‌های زیادی دارد و ما به موضوعات اصلی مورد اختلاف رسیدیم. فکر می‌کنیم که پیشرفت خوبی تا الان داشتیم و مسیر خوبی را طی کرده‌ایم.»

رییس هیات مذاکره کننده ایرانی در وین در ادامه افزود: «در نقطه‌ای هستیم که اختلافات بارزی وجود دارد که به آنها پرداخته می‌شود. متن‌هایی تهیه شده و مقدار زیادی از آن آماده است اما موارد اختلافی کماکان در دست بررسی است.»

عراقچی همچنین تصریح کرد: «به‌نظر من مسیر بسیار خوبی تا الان طی شده است. اما اینکه ما در این دور از مذاکرات بتوانیم به جمع‌بندی برسیم را شخصاً مطمئن نیستم. اما ممکن است لازم باشد یک بار دیگر برای مشورت‌های بیشتر، هیأت‌ها به کشورهای خود مراجعه کنند. هنوز در این مورد تصمیم قطعی گرفته نشده است؛ لذا ظرف دو و سه روز آینده کار را ادامه خواهیم داد و بعد از آن به جمع‌بندی خواهیم رسید که چگونه رفتار کنیم. ولی شخصاً مطمئن نیستم که در این دور، مذاکرات به پایان برسد.»

بیشتر بخوانید
ارسال نظر