کد خبر 524308

دیدار با مقامات کشورهای منطقه خلیج فارس؛

ظریف با نخست وزیر کویت دیدار کرد

وزیر امور خارجه کشورمان دردیداربا نخست وزیر دولت کویت گفت وگو با کشورهای ١+۴ در وین را تبیین و سفر به کشور های منطقه همزمان با برگزاری این گفت وگوها در وین را بیانگر توجه ویژه کشورمان به موضوعات و روابط در منطقه و با همسایگان دانست.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه دیدار و گفتگو با مقامات کشورهای منطقه خلیج فارس  امروز در کویت با شیخ صباح الخالد نخست وزیر دولت کویت دیدار و در خصوص موضوعات مورد علاقه جمهوری اسلامی ایران و کویت گفتگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به روابط دو کشور در حوزه های مختلف بر ضرورت گسترش و تقویت مناسبات فی‌مابین و به فعلیت رساندن ظرفیت های موجود خصوصا در حوزه های اقتصادی و تجاری، تاکید کرد.

ظریف آخرین تحولات منطقه از نگاه کشورمان و همچنین گفتگو با کشورهای ١+۴ در وین را تبیین و سفر وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به کشور های منطقه همزمان با برگزاری گفتگوها در وین را بیانگر توجه ویژه کشورمان به موضوعات و روابط در منطقه و با همسایگان دانست.

 وزیر امور خارجه کشورمان بر ضرورت تلاش های جمهوری اسلامی ایران و کویت در ایجاد و تحکیم عنصر گفتگو با هدف حل مشکلات و مسائل موجود و گسترش همکاری های چند جانبه توسط کشورهای منطقه تاکید کرد.

شیخ صباح الخالد نخست وزیر کویت نیز در این دیدار با استقبال از سفر وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به کویت و ضرورت مراودات بین مقامات دو کشور، به ظرفیت های موجود برای گسترش همکاری های فیمابین اشاره کرد و نگاه کویت به موضوعات منطقه و ابتکار عمل درگفتگوهای منطقه و نقش پیشین کویت و جایگاه کشورمان را مورد تاکید قرار داد.

نخست وزیر کویت از استمرار گفتگوها در وین ابراز خرسندی کرد و ابراز امیدواری نمود که این گفتگوها به نتایج مثبتی نائل شود.

همکاری ها در موضوعات مختلف از جمله مبارزه با کرونا، مسائل محیط زیست، مسائل کنسولی و روادید و برخی مشکلات مربوط به لنج های ایرانی در بنادر کویت از دیگر موارد مطروحه در این دیدار بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • علی
    ۰ ۰

    ظریف جان ... تور منطقه ای کشور های عربی را ادامه بده وفعلا به ایران برنگرد !!
    چون پوتین آدمکش و جنایت کار است . عوامل داخلی پوتین تشنه خون تو هستن !!