کد خبر 523542

بعد از ظهر امروز صورت گرفت؛

دیدار ظریف با شخصیت‌های برجسته اهل تسنن و سران عشایر عراق

بعد از ظهر امروز ظریف با خمیس خنجر رییس مرکز "مشروع عربی" و جمعی از نمایندگان اهل تسنن مجلس و شخصیت‌های برجسته اهل تسنن دیدار کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، در ادامه دیدار و گفتگوهای وزیر امور خارجه کشورمان با مقامات سیاسی و مسئولین طیف‌های مختلف سیاسی، دینی و مذهبی عراق، بعد از ظهر امروز ظریف با خمیس خنجر رییس مرکز "مشروع عربی" و جمعی از نمایندگان اهل تسنن مجلس و شخصیت‌های برجسته اهل تسنن دیدار کرد.

در این دیدار وزیر امور خارجه کشورمان دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در مخالفت با طایفه گرایی و ضرورت وحدت در جامعه اسلامی و در بین طوایف مختلف را متذکر گردید.

ظریف به جایگاه قدس در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران اشاره و ایستادگی کشورمان در کنار مسلمانان جهان از دیدگاه‌های مختلف، در حمایت از فلسطین و قدس شریف به رغم همه فشارهای وارده را مورد تاکید قرار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود رفتار جمهوری اسلامی ایران بر پایه شراکت با دوستان خود تعریف می‌شود.

ظریف با تاکید بر لزوم رابطه منطقی و معقول بین طوایف عراقی گفت ایران بر تنوع مردم عراق و جریانات و مذاهب احترام می‌گذارد.

در این دیدار علاوه بر خمیس خنجر رییس جریان " مشروع عربی" برخی دیگر از اعضای برجسته این جریان نیز که در این نشست حضور داشتند به صورت مشروح نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود را در خصوص مسائل عراق مطرح کردند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • حسن
    ۰ ۰

    جناب ظریف بد نیست با شخصیهای علمی و مذهبی اهل تسنن ایران یک دیداری داشته باشید. یا اینکه حداقل در این دیدارتون از نمایندگان ملی و مذهبی اهل سنت دعوت می کردید.