کد خبر 521726

دیپلمات روس؛

مذاکرات وین وارد مرحله تهیه پیش‌نویس شده است

رییس هیات روسیه در مذاکرات وین پیرامون برجام در صفحه توئیترش نوشت که گفت‌وگوها در خصوص احیای این توافق در نتیجه دو هفته رایزنی‌های فشرده، حالا وارد مرحله پیش‌نویس شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، میخائیل اولیانوف روز دوشنبه در توئیتی نوشت که هنوز فاصله زیادی تا رسیدن به یک راه حل عملی در خصوص فعال کردن برجام وجود دارد اما «ما از کلی گویی به سمت توافق بر سر گام‌های ویژه در راستای رسیدن به هدف حرکت کرده‌ایم»

پیشتر سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه گفته بود: آنچه در وین در حال انجام است، گفت‌وگوهای فنی برای رفع تحریم‌های ظالمانه آمریکا و بازگشت ایالات متحده ذیل تعهداتش در برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ است. پیشرفت‌هایی انجام شده ولی به معنای حل اختلافات نیست.

وی با بیان اینکه برای عدم فرسایشی شدن مذاکرات متون خود را ارائه کردیم و از طرف مقابل هم خواستیم وارد مصادیق و متون خود شود، عنوان کرد: در مرحله‌ای هستیم که موضوعات سخت و دشوار است ولی براساس مواضع رهبری به دنبال تامین منافع مردم هستیم و فکر می‌کنیم گفت‌وگوها در مسیر درستی قرار گرفته است.

رییس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه درباره کارگروه رفع تحریم‌ یادآور شد: آنچه مهم است، ایران در چهارچوب کیسیون برجام با ۱+۴ مواضع خود را در بر اساس موازین نظام مطرح کرده است. اگر آمریکا تصمیم بگیرد که از میراث شکست خورده ترامپ فاصله بگیرد و در چارچوب تعهداتش عمل کند، رایزنی‌ها راحت‌تر جلو می‌رود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر