کد خبر 520831

تصمیم دولت جو بایدن؛

احتمال لغو قراردادهای تسلیحاتی ترامپ با عربستان

برخی مقامات آمریکایی از تصمیم دولت جو بایدن برای لغو قرارداد تسلیحاتی دولت دونالد ترامپ با عربستان خبر دادند.

به گزارش نیویورک‌تایمز، برخی مقامات آمریکایی اعلام کردند دولت آمریکا به ریاست‌جمهوری بایدن برای لغو قرارداد‌های تسلیحاتی که در زمان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا با عربستان سعودی امضا شده بود، برنامه‌ریزی می‌کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، این قراردادها شامل فروش تسلیحات پرتابه‌های هوا به زمین که پهپاد‌ها از آن استفاده می‌کنند و سامانه‌هایی که توانایی تبدیل کردن بمب‌های عادی به بمب‌های هدایت شونده و دقیق را دارند، می‌شود.

این مقامات هدف از این تصمیم دولت بایدن را ادعای رییس‌جمهور آمریکا مبنی‌بر رسیدگی به اوضاع یمن و خاتمه‌دادن جنگ در این کشور و مرگ غیرنظامیان و کودکان بر اثر بمب‌های ائتلاف سعودی، دانستند و مدعی شدند آمریکا می‌خواهد فروش تسلیحات به عربستان سعودی را به تسلیحات دفاعی محدود کند.

روز گذشته جسیکا مک نالتی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا مدعی شد واشنگتن در حال تلاش برای پایان دادن جنگ یمن از راه دیپلماسی است.

عربستان، ماه مارس سال ۲۰۱۵ با راه اندازی ائتلافی متشکل از چند کشور، تجاوز خود را به یمن آغاز کرد که اکنون هیچ یک از این اهداف محقق نشده است. طی این سال‌ها ائتلاف سعودی به طور مداوم زیرساخت‌های حیاتی یمن را هدف حملات قرار داده است. تاسیسات آب آشامیدنی، بیمارستان ها، مدارس، مراکز درمانی و سایر موارد دیگر در پی بمباران آسیب دیده‌اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر