کد خبر 518952

عراقچی اعلام کرد؛

ادامه مذاکرات ایران و گروه۴+۱ هفته آتی در وین

معاون سیاسی وزیر امور خارجه از ادامه مذاکرات ایران و گروه ۴+۱ طی هفته آتی در وین خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سید عباس عراقچی با اشاره به برگزاری نشست های کارشناسی بین ایران و گروه ۴+۱ ظرف دیروز و امروز و برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام در روز جمعه گفت : فردا یک جمع بندی خواهیم داشت، جلسه کمیسیون مشترک برجام یک بار دیگر تشکیل می شود و کار این کارگروه ها را ارزیابی می کند و تصمیم داریم بعد از آن، چند روزی را تنفس بدهیم و هیئت ها به پایتخت های خود برگردند.

این دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران گفت: ما نیز در تهران نتیجه مذاکرات را منتقل خواهیم کرد، ان‌شاءالله ظرف هفته آینده برای ادامه مذاکرات به وین خواهیم آمد. ممکن است لازم باشد چند بار این کار را تکرار بکنیم تا بتوانیم  نهایتا به آن جمع بندی‌ای که مطلوب ما است و  منافع ما را تامین می‌کند، برسیم.

عراقچی در پاسخ به این سوال که آیا مذاکرات روند مثبت و یا منفی را طی می کند؟   تصریح کرد: به نظر من فعلاً در موقعیتی نیستیم که بگوییم نشست‌ها و مذاکرات مثبت یا منفی بوده، مسلماً منفی نبوده و به تعبیر من رو به جلو و سازنده است ولی هنوز زود است که بتوانم بگویم که ما روند مثبتی را داریم می رویم جلو.

 معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: فضای جلسات سازنده است و مسیر ما، مسیر رو به پیشرفتی است ولی هنوز به نقطه ای که امیدوار باشیم که به یک روند مثبتی خواهیم رسید فاصله داریم اگرچه ناامید نیستیم.

ارزیابی عراقچی از دیدار با مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین

معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت که در جریان دیدار با مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، او را در جریان آخرین مذاکراتی که در وین بین ایران و گروه ۴+۱ در جریان انجام است، قرار داده است.

سید عباس عراقچی بعد از دیدار با گروسی در جمع خبرنگاران در تشریح نتایج این دیدار گفت: ملاقات خوبی با آقای گروسی داشتم .در جریان مذاکراتی  که اکنون در حال انجام است وقتی به جمع بندی برسیم وظایفی هم برای آژانس وجود داردکه آژانس باید به موقع به وظایف خود عمل کند و لذا  لازم بود که ایشان را در جریان آخرین  مذاکرات قرار دهیم تا یک هماهنگ بیشتری بین ما به وجود آید برای زمانی که  لازم است آژانس ورود پیدا کند و نقش خود را ایفا کند.

 این دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران گفت:  همچنین در این دیدار در مورد بقیه مسائلی  که بین ما و آژانس وجود دارد برخی از سوالاتی که هست و از قدیم بوده یک هماهنگی کردیم.

 عراقچی گفت: تعاملات بین ایران و آژانس در مورد موضوعات مورد اختلاف و سوالاتی که وجود دارد ادامه پیدا می کند و اطمینان داریم در یک تعامل سازنده اگر حست نیت وجود داشته باشد انشاالله این مسائل می تواند حل شود و آن را برای همیشه کنار بگذاریم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر