کد خبر 515157

حمله سعودی‌ها به الحدیده

زخمی شدن ۵ شهروند یمنی در حمله سعودی‌ها به الحدیده و درگیری‌های شدید در ورودی غربی شهر مأرب از جمله تازه‌ترین اخبار امنیتی یمن به شمار می‌رود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، جنگنده‌های عربستان سعودی در ادامه جنایات خود در یمن مناطق مختلف الحدیده را هدف دو حمله هوایی قرار دادند که بر اثر این حملات دستکم ۵ شهروند یمنی زخمی شدند.

از سوی دیگر منابع میدانی در استان مأرب اعلام کردند که درگیری‌های شدیدی از صبح امروز در منطقه «المشجح» در غرب شهر مأرب در گرفته است.

نیروهای ارتش و کمیته‌های مرکزی حملات شدیدی را در منطقه «المشجح» و «البلق» آغاز کرده و درگیری‌ها بشدت جریان دارد. به گفته منابع نظامی، این حملات تاکنون موجب کشته شدن تعداد زیادی از عناصر وابسته به ائتلاف سعودی شده و همچنین دو تن از فرماندهان شبه نظامیان به نام‌های سرهنگ «علی احمد الغانمی» فرمانده تیپ ۸۱ پیاده و «ابراهیم الطویل» فرمانده گردان یکم نیز به اسارت نیروهای دولت صنعاء در آمده‌اند.

در روزهای گذشته نیز حملات دو طرف به مواضع یکدیگر بارها انجام شده اما بشدت درگیری‌های امروز نبوده است.

روز گذشته نیز منابع وابسته به قبایل مأرب به روزنامه الاخبار لبنان گفتند که در پی پیشروی نیروهای یمنی، روحیه مزدوران سعودی بشدت تضعیف شده و این در حالی است که صدها عنصر سلفی و وابسته به گروه تروریستی القاعده در المشجح، در کنار مزدوران دولت مستعفی حضور دارند.

همزمان شبکه المیادین از شنیده شدن صدای انفجار قوی در شهر مأرب خبر داد. گفته می‌شود صدای انفجار ناشی از حمله موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به مقر فرماندهی سعودی‌ها و مزدوران‌شان در مرکز مأرب بوده است.

ارسال نظر