تریدینگ اکونومیکس؛

تورم امارات به کمترین سطح سه ماه اخیر رسید

تورم دومین اقتصاد بزرگ عربی به کمترین سطح سه ماه اخیر رسید.

به گزارش تریدینگ اکونومیکس، به نظر می‌رسد روند کاهش قیمت ها در همسایه جنوبی کماکان ادامه داشته باشد؛ چرا که نرخ تورم امارات در ماه نوامبر باز هم در محدوده منفی باقی ماند. 

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، این نرخ تورم که بیست و دومین تورم ماهانه منفی این کشور محسوب می‌شود، بیش از همه تحت تاثیر کاهش قیمت بخش فرهنگ و آموزش قرار گرفته که نرخ تورم آن به منفی ۲۴.۸۰ درصد رسیده است. طبق اعلام مرکز آمار امارات، تورم در بخش حمل و نقل منفی ۶.۱۸ درصد اندازه گیری شده است. بالاترین تورم ها نیز مربوط به لباس و پوشاک با ۸.۱۴ درصد و مواد غذایی معادل ۳.۰۶ درصد افزایش پیدا کرده است. در بین سایر بخش ها، تورم تورم بخش رستوران و هتلداری ۲.۷۸ درصد اندازه گیری شده است.

بر مبنای ماهانه نیز تورم امارات در ماه نوامبر منفی ۰.۱۱ درصد اندازه‌گیری شده که ۰.۱۲ درصد کمتر از تورم ماه قبل بوده است.

از سوی دیگر متوسط نرخ تورم کویت در دوازده ماه منتهی به نوامبر با ۰.۲۶ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه منتهی به ماه قبل به ۲.۷۸ درصد رسید که این نرخ، بالاترین تورم ثبت شده در کویت از ماه فوریه سال ۲۰۱۷ تاکنون محسوب می شود. در بین بخش‌های مختلف، تورم در بخش مواد غذایی و نوشیدنی با ۹.۸۳ درصد و فرهنگ و آموزش  با ۶.۴ درصد بیشترین نقش افزایشی را در نرخ تورم داشته اند.

از سوی دیگر تورم در بخش حمل و نقل ۰.۳۲ درصد بوده است. بر مبنای ماهانه، نرخ تورم کویت در این ماه ۰.۲۵ درصد اندازه‌گیری شده است که ۰.۲۶ درصد کمتر از تورم ثبت شده در ماه قبل بوده است.

متوسط نرخ تورم این کشور در بازه زمانی ۱۹۷۴ تا ۲۰۲۰ معادل ۱.۹۷ درصد بوده است که بالاترین نرخ تورم ثبت شده مربوط به دسامبر ۱۹۷۷ با ۲۱.۵ درصد و کمترین تورم ثبت شده نیز مربوط به فوریه ۲۰۰۹ با منفی ۴.۸۲ درصد بوده است.

این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

آخرین خبر ها