کد خبر 489018

در سه ماه منتهی به اکتبر؛

رشد اقتصادی انگلیس به بالای ۱۰ رسید

مرکز آمار انگلیس در گزارشی اعلام کرد که رشد اقتصادی این کشور در سه ماه منتهی به اکتبر امسال به ۱۰.۲درصد رسیده است که سومین رشد مثبت متوالی این کشور محسوب می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، این رشد نسبت به مدت مشابه منتهی به ماه قبل ۵.۳ درصد کمتر شده است.

رشد اقتصادی در بسیاری از بخشهای مهم اقتصادی این کشور در حال حاضر در سطح مثبت قرار دارد. این رشد بیش از همه تحت تاثیر رشد  ۲۴.۹ درصدی بخش ساخت و ساز قرار گرفته است. در بین سایر بخش ها، رشد بخش تفریح و سرگرمی ۲۱.۴ درصد و رشد بخش سرمایه ثابت ۱۴.۸ درصد اندازه گیری شده است.  

طبق پیش بینی موسسه رتبه بندی مودیز، اقتصاد انگلیس امسال ۱۰.۱ درصد کوچک خواهد شد اما سال بعد رشد نسبتا خوبی خواهد داشت و ۷.۱ درصد بزرگ می شود.

پیش از این دیگر موسسه رتبه بندی مطرح یعنی فیچ پیش بینی کرده بود اقتصاد انگلیس امسال ۹ درصد کوچک شود.

متوسط رشد اقتصادی انگلیس در بازه زمانی ۱۹۹۷ تا ۲۰۲۰ معادل ۰.۴۶ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به سپتامبر ۲۰۲۰ با ۱۵.۵ درصد و کمترین رقم ثبت شده نیز مربوط به ژوین ۲۰۲۰ با منفی ۱۹.۸ درصد بوده است.

پیش از این، سازمان توسعه و همکاری اقتصادی با بیان اینکه انگلیس یکی از بدترین وضعیت ها را در بین کشورهای توسعه یافته جهان دارد پیش بینی کرده بود رشد اقتصادی امسال این کشور به منفی ۱۱ درصد برسد که در سناریوی بدبینانه و شیوع موج دوم همه گیری این رقم ممکن است تا منفی ۱۴ درصد نیز به ثبت برسد.

جاناتان اثو- قائم مقام مرکز آمار انگلیس در همین رابطه گفت: رکود ایجاد شده توسط ویروس کرونا، ما را دچار بدترین شرایط اقتصادی خود کرده است. با این حال رفته رفته اقتصاد در حال احیا است و کارخانه ها تولیدات خود را از سر گرفته اند. با این حال فاصله زیادی تا بازگشت به شرایط قبل از بحران داریم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

عناوین بیشتر