کد خبر 472592

خبر بدی برای آمریکایی‌ها؛

پیروزی بایدن اقتصاد آمریکا را نابود می‌کند؟

یک کارشناس اقتصادی باسابقه در آمریکا معتقد است که پیروزی جو بایدن در انتخابات پیش روی آمریکا می‌تواند خبری بد برای کل اقتصاد آمریکا و بورس این کشور باشد.

به گزارش راشاتودی، پیتر شف، کارشناس باسابقه بورس آمریکا، گفت: پیروزی جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات پیش روی آمریکا، می‌تواند خبر بدی برای بورس و کل اقتصاد آمریکا باشد. 

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، وی طی مصاحبه‌ای در باره نتیجه انتخابات آمریکا گفت: پیروزی جو بایدن یعنی ضعیف شدن هر چه بیشتر آمریکا و اینکه بانک مرکزی این کشور مجبور خواهد بود به سمت اجرای سیاست‌های انبساطی پولی بیشتر برود. 

شف ادامه داد: بنابراین در پس این اقدام‌ها شاهد افزایش خیلی بیشتر تورم و چاپ پول سنگین از سوی بانک مرکزی آمریکا در دولت بایدن خواهیم بود. 

این کارشناس آمریکایی ادامه داد: به احتمال زیاد در دولت احتمالی بایدن شاهد اجرای سیاست‌های انبساطی بیشتر نسبت به دولت ترامپ خواهیم بود که این مسئله به اوج گرفتن حباب در بورس آمریکا منجر خواهد شد. 

وی افزود: افزایش مالیات بر درآمد شرکت‌ها که نامزد دموکرات وعده آن را داده فقط شرایط را بدتر می‌کند. 

شف تاکید کرد: افزایش دریافت مالیات از شرکت‌ها متعاقبا به کاهش ارزش ذاتی شرکت‌ها و در نتیجه قیمت واقعی سهام آنها منجر خواهد شد. بنابراین باعث می‌شود که شاهد بزرگ‌تر شدن حباب وال‌استریت باشیم. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر