کد خبر 470965

بعد از مناظره امروز؛

بایدن: ترامپ با دیده تحقیر به آمریکایی‌ها می‌نگرد

نامزد دموکرات‌ها در انتخابات آمریکا بعد از برگزاری اولین مناظره با رئیس‌جمهور این کشور، گفت رفتار ترامپ در این مناظره ثابت کرد او با دیده تحقیر به زندگی روزانه آمریکایی‌ها نگاه می‌کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «جو بایدن»، نامزد حزب دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، بعد از بر‌گزاری مناظره با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، از رفتار وی نسبت به مردم کشورش انتقاد کرد.

به نوشته وبگاه شبکه خبری «بلومبرگ»، بایدن که صبح روز بعد از برگزاری این مناظره در ادامه سفرهای انتخاباتی خود در ایالت‌های اوهایو و پنسیلوانیا صحبت کرد، در این خصوص گفت رفتار ترامپ در این مناظره ثابت کرد که او با دیده تحقیر به زندگی روزانه آمریکایی‌ها نگاه می‌کند.

نامزد دموکرات‌ها در ادامه صحبت‌های خود گفت:‌ «آیا رئیس‌جمهور شما اصلاً درک می‌کند که شما در چه وضعیتی قرار دارید و چند نفر از مردم در چه وضعیتی قرار دارند؟ یا او به شما و تمامی مردم سرتاسر آمریکا بی‌توجهی می‌کند؟»

وی در ادامه نیز با اشاره به آمار بالای تلفات کرونا در آمریکا بار دیگر بر ترامپ تاخت.

بایدن گفت: «ترامپ برای شکست این بیماری خیلی ضعیف است.»

در این زمینه بخوانید

مناظره شب گذشته آمریکا بازارهای مالی را تکان نداد

بایدن برنده مناظره نخست آمریکا

ترامپ: نمی‌خواهم مالیات بدهم

وی افزود که رئیس‌جمهور آمریکا وظیفه خود را انجام نداده و در مخفیگاه و زمین گلف خود بوده است.

اولین مناظره دونالد ترامپ و بایدن از ساعت ۲۱ سه‌شنبه  به وقت محلی (برابر با ۰۴:۳۰ بامداد به وقت تهران) در «دانشگاه کیس وسترن رزرو»، در شهر کلیولند ایالت اوهایو برگزار شد.

بسیاری از تحلیلگران و رسانه‌های خبری در آمریکا این مناظره را برای این کشور تحقیر‌آمیز توصیف کردند و بازنده این مناظره را مردم دانستند.

روزنامه واشنگتن‌پست نوشته مناظره دو نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا تصویر کشوری رو به افول را از این کشور در دنیا ترسیم کرده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر