کد خبر 469477

ادعای فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران:

قاضی پرونده نوید افکاری تحریم شد

فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران از تحریم شماری از نهاد‌ها و مقامات ایرانی از جمله یک قاضی ایرانی به اتهام محاکمه و قصاص «نوید افکاری» خبر داد.

وبگاه شبکه خبری فاکس نیوز به نقل از آبرامز نوشته، «الیوت آبرامز»، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران روز پنجشنبه مدعی شد که ایالات متحده امروز عصر برخی نهادها و مقامات ایرانی از جمله یک قاضی ایرانی را که در محاکمه، زندانی کردن و قصاص «نوید افکاری» نقش داشته‌اند تحریم خواهد کرد.  

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «مایک پامپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا پنج‌شنبه عصر (به وقت محلی) تحریم‌هایی را علیه «سید محمود ساداتی»، رئیس شعبه اول دادگاه انقلاب شیراز و زندان عاد‌ل‌آباد شیراز تحمیل خواهد کرد. 

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران امروز در جلسه کنگره مدعی شد: «این دادگاه‌های موسوم به "داد‌گاه‌های انقلاب" آن چیزی که همه در آمریکا دادگاه می‌شناسند نیست. هدف آنها حفظ قدرت برای رژیم (ایران) و به زندان انداختن افرادی است که به دنبال آزادی هستند یا حتی دستور اعدام این افراد را صادر می‌کنند.» 

وی در ادامه همچنین مدعی شد: «آنان (دادگاه‌ها) از حکم قاضی دستور می‌گیرند؛ دستوراتی که از آیت‌الله‌ها صادر شده و آنها عدالت را به تمسخر می‌گیرند.» 

«نوید افکاری» یک کشتی‌گیر شیرازی بود که چند هفته گذشته به دلیل قتل یکی از کارمندان دولتی در شهر خود و به درخواست اولیاء دم برای قصاص، به اعدام محکوم شد. 

قصاص نوید افکاری واکنش‌های بسیاری در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشت و اپوزیسیون ایران، وی را به عنوان فعال سیاسی مخالفت جمهوری اسلامی ایران جا زد. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر