کد خبر 462546

نیویورک تایمز

پسر ترامپ معتقد است، پدرش در انتخابات می‌بازد

مجله آمریکایی در گزارشی بنابر گفته‌های یکی از نزدیکان پسر ارشد ترامپ، به دغدغه‌های وی پرداخته و نوشته او نگران تحت تعقیب قرار گرفتن پدر و خانواده‌اش بعد از باخت ترامپ از جو بایدن است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، طبق مطلبی که در مجله «نیویورک تایمز » منتشر شده «دونالد ترامپ جونیور» پسر بزرگ رئیس‌جمهور آمریکا معتقد است پدرش در مسیر باخت در انتخابات ریاست‌جمهوری سوم  نوامبر (۱۳ آبان) قرار دارد. 

در گزارش مجله نیویورک تایمز گفته شد،  یک فعال جمهوری‌خواه که مرتباً با پسر بزرگ ترامپ در ارتباط است، این سخنان را گفته اما از وی نامی برده نشده است.

این فعال از زبان ترامپ جونیور گفت: ما در حال باختن هستیم و وقتی این اتفاق بیفتد به شدت آسیب خواهیم دید.

طبق این گزارش، او فکر می‌کند اگر پدرش در مقابل «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات بازنده شود، پدرش، خانواده آن‌ها و متحدان سیاسی‌شان تحت پیگرد قانونی فدرال قرار خواهد گرفت. از زبان او گفته شده که معتقد است دولت بایدن در انتقال مسالمت‌آمیز قدرت مشارکت نمی‌کند و به سمت زندانی‌ها شلیک خواهد کرد.

«اندی سِرِبیان» سخنگوی پسر ترامپ در بیانیه‌ای خطاب به مجله مذکور،  این سخنان را ۱۰۰ درصد دروغ خوانده و گفته پسر ترامپ چنین دغدغه‌هایی ندارد.

بر اساس این گزارش، به جز پسر ترامپ، فضای خوش‌بینی در کارزار انتخاباتی او درباره نتیجه انتخابات پیش‌رو حاکم است. مقامات کارزار ترامپ به این امید هستند که مانند انتخابات سال ۲۰۱۶ زمانی که نظرسنجی‌ها مرتباً ترامپ را عقب‌تر از رقیب دموکراتش نشان می‌داد و بسیاری از صاحب‌نظران باخت او را پیش‌بینی می‌کردند، نتیجه عوض شود.

طبق گزارش «بیزنس اینسایدر»، در حال حاضر با نزدیک شدن به انتخابات، چندین مورد تحقیقات درباره ترامپ و خانواده‌اش در جریان است. دادستان‌های نیویورک روز دوشنبه از قاضی خواستند پسر کوچکتر دونالد ترامپ را برای شهادت دادن درباره تجارت پدرش به دادگاه بکشاند.

این رسانه آمریکایی افزود:  دو پسر ترامپ هر دو در سازمان وی سمت‌های مدیریتی دارند.  ترامپ جونیور حامی سرسخت دولت پدرش است و برای بی‌اعتبار کردن رقبای انتخاباتی وی، یادداشت‌ها و اطلاعات نادرست در توییتر منتشر می‌کند. او در مجمع عمومی حزب جمهوری‌خواه از عملکرد اقتصادی پدرش دفاع و ادعا کرد سیاست‌های چپ افراطی بایدن بهبود اقتصادی آمریکا را متوقف خواهد کرد.

جدیدترین نتایج نظرسنجی « هیل-هریس ایکس » نشان داده که جو بایدن با اختلاف ۶ درصد از ترامپ  پیش است. طبق نظرسنجی‌های صورت گرفته که در سطح ملی در آمریکا برگزار شده، ۴۵ درصد از شرکت‌کنندگان اعلام کردند که روز انتخابات به بایدن رأی خواهند داد و ۳۹ درصد نیز گفتند که از ترامپ حمایت می‌کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر