کد خبر 456408

عضو ارشد کمیسیون فدرال انتخابات آمریکا:

درخواست ترامپ برای رد انتخابات رد شد

یک عضو ارشد کمیسیون فدرال انتخابات آمریکا در واکنش به تلاش رئیس‌جمهور این کشور برای به تعویق انداختن انتخابات این کشور به بهانه فراهم نبودن شرایط برگزاری انتخابات، تأکید کرد که رئیس‌جمهور آمریکا صلاحیت و اختیارات لازم برای اتخاذ چنین تصمیمی را ندارد.

به گزارش هیل، اِلن وینتراب از اعضای ارشد کمیسیون فدرال انتخابات آمریکا روز پنج‌شنبه با اشاره به اینکه دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا از اختیارات لازم برای به تعویق انداختن انتخابات این کشور برخوردار نیست، تأکید کرد که انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باید در موعد مقرر برگزار شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل ازتسنیم، الن وینتراب که از سال 2002 عضو کمیسیون فدرال انتخابات آمریکا بوده و در سه دوره یک‌‌ساله ریاست این کمیسیون را نیز بر عهده داشته است، در واکنش به پیشنهاد دونالد ترامپ برای به تعویق انداختن انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر [آبان 99] گفت: «نه آقای رئیس‌جمهور. شما این اختیار را ندارید که تاریخ انتخابات را عوض کنید. تاریخ انتخابات نباید عوض شود.»

وی افزود: «ایالت‌ها و مقامات محلی از شما و کنگره درخواست بودجه می‌کنند تا بتوانند انتخابات ایمن و امنی که همه آمریکایی‌ها خواستارش هستند را برگزار کنند. چرا برای این کار تلاش نمی‌کنید؟»

در شرایطی که با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در آمریکا و ناتوانی دولت ترامپ در مهار این ویروس احتمال برگزاری انتخابات ریاست‌ جمهوری آمریکا به‌صورت پستی و غیرحضوری را افزایش داده است، ساعاتی قبل دونالد ترامپ در پیامی توئیتری پیشنهاد به تعویق انداختن انتخابات را مطرح کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا صبح روز پنج‌شنبه به وقت محلی در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر نوشت: «با رأی‌گیری سراسری به صورت پستی (نه رأی‌گیری غیابی که کار خوبی است)، انتخابات 2020 غیردقیق‌ترین و متقلبانه‌ترین انتخابات در تاریخ خواهد بود و به مایه خجالت برای ایالات متحده بدل خواهد شد. بهتر نیست که انتخابات را تا زمانی که مردم بتوانند به نحوی مناسب و امن رأی بدهند، به تعویق بیندازیم؟؟؟»

دونالد ترامپ و بسیاری از نمایندگان حزب جمهوری‌خواه در کنگره آمریکا می‌گویند برگزاری انتخابات ریاست‌ جمهوری به‌صورت کاملاً پستی می‌تواند احتمال بروز تقلب در انتخابات را به‌شدت افزایش دهد.

هرچند این گمانه‌زنی نیز وجود دارد که با توجه به وضعیت نامساعد ترامپ در نظرسنجی‌های انتخاباتی، احتمالاً رئیس‌جمهور آمریکا و حامیانش از به تعویق افتادن انتخابات به هر بهانه‌ای استقبال می‌کنند.

پس از آن‌که دونالد ترامپ در پیام توئیتری خود پیشنهاد به تعویق انداختن انتخابات را مطرح کرد، «برنی سندرز» از نمایندگان باسابقه حزب دموکرات در سنای آمریکا، در واکنش به این پیشنهاد ترامپ با تأکید بر اینکه انتخابات به تعویق نخواهد افتاد اعلام کرد که شهروندان آمریکایی از «استبداد، دروغ‌ها و نژادپرستی» دونالد ترامپ خسته شده و می‌خواهند هرچه زودتر به دوران ریاست جمهوری وی پایان دهند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری