اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس امروز/ پس از ۱۰روز، بالاخره حقیقی‌ها دست به خرید شدند

افراد حقیقی تا ظهر امروز ۵۵۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند که بیشترین ورود پول حقیقی به بورس یا فرابورس مربوط به گروه فلزات اساسی و همچنین سهام فملی بود.

اقتصاد آنلاین سیده زینب رزم گیر؛ حقیقی‌ها امروز 30 حدود  550میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند . ارزش کل معاملات خرد 6هزار و 780میلیارد تومان بود، افراد حقیقی 89درصد یعنی 6هزار و 20میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان هشت درصد از کل معاملات شد.

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فلزات اساسی»، «محصولات شیمیایی» و «فرآورده‌های نفتی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «بانک‌ها و موسسات اعتباری»و «بیمه و صندوق بازنشستگی» به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

سه نماد «فملی»، «فولاد» و «شپنا» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به «وشهر»، «دی» و «بپارس» معطوف بود.

مالکیت حقیقی در ترکیب سهامداری شرکت ملی صنایع مس ایران  معادل 87میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقوقی بانک شهر با برتری 100میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در 95نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در 53نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول 870میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم 300میلیارد تومان بود.

تغییر مالکیت صنایع در بازار سهام 99.08.14(1)

تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بازار سهام 99.08.14

بیشتر بخوانید
ارسال نظر