کد خبر 470588

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بازار سهام/ حقیقی‌ها به محصولات شیمیایی روی گشاده نشان دادند

افراد حقیقی امروز دو هزار میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری و همچنین سهام بانک ایران زمین بود.

اقتصاد آنلاینامیر مهدی زاده، حقوقی‌ها امروز حدود دو هزار میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد ۱۱هزار و ۱۳۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۳۳درصد یعنی سه هزار و ۶۰۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۱۸ درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه "بانک‌ها و مؤسسات اعتباری"، "فلزات اساسی" و "خودرو و ساخت قطعات" رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های "محصولات شیمیایی" و "سرمایه‌گذاری‌ها" به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «وزمین»، «خودرو» و «وآیند» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «تاپیکو»، «شفن» و «وسپهر» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری بانک ایران زمین معادل ۲۶۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین با برتری ۱۸۰میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۳۷ نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۲۳ نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۵۳۰ میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم دو هزار و ۵۰۰میلیارد تومان بود.

9

8

طراحی اینفوگرافیک: شبنم نعیمی

بیشتر بخوانید
ارسال نظر