کد خبر 469275

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد:

استقبال حقیقی‌ها از سهام بانک ملت/ بازدهی مثبت «وبملت» پس از چهار روز

درحالیکه «وبملت» به طور متوالی چهار روز بود که افت را تجربه می‌کرد، امروز توانست با پنج درصد رشد نسبت به روز گذشته به کار خود پایان دهد و بازدهی مثبت پنج درصد را ثبت کند. همچنین استقبال اشخاص حقیقی از این سهام بیش از حقوقی‌ها بود.

اقتصادآنلاین - سیده زهرا محمودی؛ سهام بانک ملت با نماد «وبملت» اولین نماد پربیننده بورسی امروز پس از پایان معاملات بود. این نماد پس از گذراندن چهار روز افت، در نهایت در روز جاری حدود پنج درصد نسبت به روز گذشته رشد داشت. «وبملت» در آخرین لحظات معاملات بورس امروز با قیمت ۵۷۵ تومان و پنج درصد رشد نسبت به دیروز به کار خود پایان داد. همچنین میانگین وزنی قیمت این نماد امروز به ۵۷۳ تومان رسید و نسبت به روز گذشته ۴.۵ درصد رشد داشت.

در نه روز کاری اخیر، یعنی از ۲۲ شهریور ماه تا امروز دوم مهر، سهام بانک ملت بین ۵۴۸ تا 659 تومان در نوسان بوده و در پی این نوسانات، چهار روز منفی و پنج روز مثبت را ثبت کرده است.

دوم مهر ماه 30 هزار معامله در سهام بانک ملت صورت گرفت و در این معاملات 592 میلیون ورقه سهام بانک ملت بین سهامداران آن دست به دست شد. ارزش معاملات سهام بانک ملت به سه میلیارد و 396 میلیون ریال رسید و از لحاظ ارزشی در گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری پس از سهام بانک پارسیان در رتبه دوم قرار گرفت. گفتنی است میانگین حجم معاملات این نماد در طول ماه ۳۸۰ میلیون است.

 در خصوص خرید و فروش «وبملت» باید گفت که استقبال حقیقی‌ها از این نماد بیشتر از حقوقی‌ها بود. در خرید این نماد حقیقی‌ها 429 میلیون سهم (۷۲ درصد) خریدند و 475 میلیون سهم (80 درصد) فروختند. اشخاص حقوقی نیز 163 میلیون سهم ( ۲۷درصد) خریدند و 117 میلیون سهم (20 درصد) فروختند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر