کد خبر 465509

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بازار سهام/ رشته‌های بورس پنبه شد

افراد حقیقی امروز ۸۳۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه محصولات شیمیایی و همچنین سهام سرمایه‌گذاری غدیر بود.

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری؛ حقوقی‌ها حدود ۸۳۰ میلیارد تومان بیشتر از افراد حقیقی سهام خریدند.

ارزش کل معاملات خرد دو هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۵۳ درصد یعنی هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان سهام خریدند و نسبت به حقیقی‌ها ۳۷ درصد برتری داشتند.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه "محصولات شیمیایی"، "استخراج کانه‌های فلزی" و "چندرشته‌ای صنعتی" رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه "لاستیک و پلاستیک" به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «وغدیر»، «کگل» و «زاگرس» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «پتایر»، «غدام» و حق تقدم «سیلام» معطوف بود.

در ترکیب سهامداری شرکت سرمایه‌گذاری غدیر مبلغ ۶۰ میلیارد تومان افزایش سهام حقوقی اتفاق افتاد و از سوی دیگر مازاد خرید کدهای حقیقی در سهام ایران تایر به ۴۳ میلیارد تومان رسید.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در پنج نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۱۶ نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۵۰ میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۸۶۰ میلیارد تومان بود.

تغییر مالکیت سهام 99.6.18

ورود پول حقیقی به بورس 99.6.18

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری