کد خبر 464928

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بازار سهام / فلزات اساسی جای خود را در دل‌ها باز کرد

افراد حقیقی امروز ۷۰۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه چند رشته‌ای صنعتی و سهام سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی بود.

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری؛ حقوقی‌ها امروز حدود ۷۰۰ میلیارد تومان بیشتر از افراد حقیقی سهام خریدند.

ارزش کل معاملات خرد ۱۳ هزار و ۱۷۰ میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۵۳ درصد یعنی ۶ هزار و ۹۴۰ میلیارد تومان سهام خریدند و نسبت به حقیقی‌ها پنج درصد برتری داشتند.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه "چند رشته‌ای صنعتی"، "خودرو و ساخت قطعات" و "بانک‌ها و مؤسسات اعتباری" رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های "فلزات اساسی" و "عرضه برق، گاز و ..." به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «شستا»، «خودرو» و «تماوند» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «فملی»، «فولاد» و «کاوه» معطوف بود.

در ترکیب سهامداری شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی مبلغ ۲۷۱ میلیارد تومان افزایش سهام حقوقی اتفاق افتاد و از سوی دیگر مازاد خرید کدهای حقیقی در سهام ملی صنایع مس ایران به ۲۷۰ میلیارد تومان رسید.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۵۴ نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۴۵ نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۷۹۰ میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم هزار و ۴۷۰ میلیارد تومان بود.

تغییر مالکیت سهام 99.6.16

ورود پول حقیقی به بورس 99.6.16

بیشتر بخوانید
ارسال نظر