کد خبر 464619

سخنگوی سهام عدالت خبر داد:

اعلام نحوه مشاهده تعداد سهام فروخته شده سهام عدالت

حسین فهیمی، سخنگوی سهام عدالت گفت: دسترسی به اطلاعات سهامداران اعم از اینکه تعداد سهام کدام دارایی‌شان کم شده، کدام باقی مانده و ارزش روز دارایی‌شان چقدر است امکان‌پذیر شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، حسین فهیمی، سخنگوی سهام عدالت در پاسخ به این سوال که سهامداران عدالت از چه راهی می‌توانند متوجه شوند که کدام سهمشان به فروش رفته است، گفت: تمام اطلاعات سهامداران در سامانه sahamedalat.ir قابل مشاهده است. این اطلاعات شامل این موارد می‌شود: اینکه تعداد کدام سهام شان کم شده، کدام باقی مانده و ارزش روز دارایی‌شان چقدر است.

وی ادامه داد: این سامانه، مانده سهام را به سهامدار اعلام می‌کند اما مستقیماً سهام فروخته شده را نشان نمی‌دهد بلکه سهامدار باید خودش اطلاعات را مدیریت کند و بداند در گذشته چه مقدار از آن سهم را داشته و در حال حاضر چه مقدار از آن را در اختیار دارد. به عنوان نمونه اگر در نمادی در گذشته ۴۰ سهم داشته، اگر در سامانه نشان دهد که در حال حاضر مانده سهم وی در آن نماد، ۱۰ سهم است، این نشان می‌دهد که ۳۰ سهم سهامدار توسط کارگزاری یا بانک فروخته شده است.

گفتنی است، با آزادسازی ۳۰ درصد دیگر از سهام عدالت، مجموع سهام عدالت آزادشده برای سهامدارانی که روش مستقیم مدیریت سهام را انتخاب کرده اند به ۶۰ درصد رسیده است و این افراد می‌توانند با مراجعه به سامانه کارگزاری‌ها سهام عدالتشان را بفروشند.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • علی قطاری
  ۵ ۰

  سلام خسته نباشید سامانه sahamedalat.ir به روز رسانی نشده تا اطلاعات مربوط به سهام را داشته باشیم از تاریخ 4/11

 • Ali
  ۰ ۰

  ظر مفت میزنن فقط از ۲۱ ماه قبل آپدیت نشده همین الان زدم .. زده ۲۰ میلیون خورده

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلانسهام خوم رادومله فروختم پولی واریز نمیکنن بعضی هاکاملادریافت کردن

 • ناشناس
  ۰ ۱

  فقط بانک ملی از تیر ماه تا الان ازیت کرده خیلی ظالمی به خدا بانک ملی

 • حمزه علی سعیدی سرقلعه
  ۰ ۰

  مدت ۴ماه ۳۰درصد سهامم به بانگ رفاه کارگران فروختم هنوز واریز که نشده بطور کامل بقیه بانکها ۳۰درصد دوم را هم به فروش گذاشتن ازجمله بانگ ملی

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اقای فهیمی که باید سوادت روخدا به من میداد""""دارایی وفروش سهام مال ۲۱مرداد است بروزرسانیش کن اون موقع بگو برین واز میزان فروشتان مطلع بشین