کد خبر 462804

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین ارزش معاملات سهام در بازار امروز/ بخشی از زیان تازه‌واردان جبران شد

امروز معامله‌گرها ۶۰۰میلیارد تومان سهام سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه خودرو و ساخت قطعات تعلق داشت و ۱۲درصد از کل سهام کاشی سعدی معامله شد.

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری، روز جاری در مجموع حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «شستا»، «آریا»، «خبهمن»، «ثشاهد» و «ثنوسا» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در آخرین روز معاملاتی هفته معادل ۶۰۸ میلیارد تومان سهام سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی دست به دست شد، پلیمر آریا ساسول حدود سه ماه پس از عرضه اولیه آن ۳۶۸ میلیارد تومان معامله و دوم شد و سهام گروه بهمن نیز به جایگاه سوم رسید.

رتبه‌بندی-سهام-در-معاملات-بورس-و-فرابورس-99.6.5

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه "خودرو و ساخت قطعات" تعلق داشت به طوری که هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه "انبوه‌سازی، املاک و مستغلات" با معاملات هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی دوم شد و "محصولات شیمیایی" در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۱۲.۳ درصد از کل سهام کاشی سعدی (کسعدی) معامله شد، ۱۰ نماد برتر سهم ۲۳ درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در ۲۰ سهم به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۴۸ نماد نخست اختصاص داشت.

ارزش معاملات سهام 99.6.5

بیشتر بخوانید
ارسال نظر