کد خبر 462457

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بازار سهام/ دل حقیقی هنوز با بازار صاف نشده

افراد حقیقی تا ظهر امروز ۳۲۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری و سهام بانک گردشگری بود.

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری؛ حقوقی‌ها تا ساعت ۱۲:۳۰ حدود ۳۲۰ میلیارد تومان بیشتر از افراد حقیقی سهام خریدند. کل ارزش معاملات خرد بیش از ۱۹ هزار میلیارد تومان بود و بدین‌ترتیب خالص خرید حقوقی‌ها به نزدیک دو درصد از کل معاملات رسید.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه "بانک‌ها و مؤسسات اعتباری"، "انبوه‌سازی، املاک و مستغلات" و "خودرو و ساخت قطعات" رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های "فرآورده‌های نفتی" و "چندرشته‌ای صنعتی" به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «وگردش»، «وتوس» و «وزمین» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «شستا»، «سیتا» و «شپنا» معطوف بود.

در ترکیب سهامداری بانک گردشگری مبلغ ۱۲۸ میلیارد تومان افزایش سهم حقوقی اتفاق افتاد و از سوی دیگر مازاد خرید سهام سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی توسط کدهای حقیقی به ۱۱۹ میلیارد تومان رسید.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۹۸ نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۴۸ نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول هزار و ۵۰ میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان بود.

تغییر مالکیت سهام 99.6.4

مالکیت-صنایع-99.6.4

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری