کد خبر 462452

رییس سازمان خصوصی سازی خبر داد:

اعلام مهلت خرید دارا دوم

رئیس سازمان خصوصی سازی از عرضه صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) "پالایشی یکم" از روز چهارشنبه، مورخ ۵ شهریورماه خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ علیرضا صالح رئیس سازمان خصوصی سازی درخصوص عرضه صندوق ETF، دارا دوم اظهار کرد: طبق اعلام دولت قرار است، روز چهارشنبه (پنجم شهریور) عرضه صندوق‌ پالایشی یکم با نماد پالایش که شامل سهام  پالایشگاهای تهران، بندر عباس، تبریز و اصفهان می شود، عرضه شود.

در این زمینه بخوانید

دارا دوم باعث تحرک مثبت بورس می‌شود

جزییات پذیره نویسی صندوقETF پالایشی یکم

ثبت صندوق سرمایه گذاری پالایشی یکم

وی در ادامه گفت: مردم می‌توانند از فردا صبح تا چهارشنبه دو هفته آینده از طریق درگاه‌های بانک‌ها یا کارگزاری‌ها اقدام به پذیره نویسی این صندوق کنند. برای خرید سهام صندوق پالایشی دارا دوم  محدودیت سنی وجود ندارد و افراد با حداقل اطلاعات هویتی می‌توانند پذیره نویسی را انجام دهند.

رئیس سازمان خصوصی سازی تصریح کرد: هدف دولت این است که سرمایه‌های خرد مردم وارد بازار شود و به سمت تولید حرکت کند.

صالح بیان کرد: این صندوق‌ها قرار است با ۲۰ درصد تخفیف و براساس قیمت پایانی امروز نماد ۴ شرکت پالایشی پذیره نویسی شود.

وی اظهار کرد: افرادی که کد بورسی دارند، می‌توانند از طریق کارگزاری‌ها اقدام به پذیره نویسی کنند و افرادی هم که کد بورسی ندارند می‌توانند با استفاده کارت ملی به بانک‌ها مراجعه کنند.

رئیس سازمان خصوصی سازی بیان کرد:افرادی که صندوق دارا یکم را به ارزش دومیلیون تومان خریداری کردند این فرصت را دارند که صندوق دارا دوم را تا سقف پنج میلیون تومان پذیره‌نویسی کنند.​

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری