کد خبر 461118

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین ارزش معاملات سهام در بازار امروز/ فروشندگان به در بسته خوردند

امروز معامله‌گرها ۷۰۰میلیارد تومان سهام بانک پارسیان خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری تعلق داشت و ۶.۱درصد از کل سهام صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود معامله شد.

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری، روز جاری در مجموع حدود ۶ هزار و ۷۹۰ میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد (به جز عرضه اولیه) و بدین ترتیب کمترین ارزش روزانه معاملات خرد در پنج ماه اخیر رقم خورد.

پنج نماد «وپارس»، «فملی»، «فولاد»، «خبهمن» و «غزر» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

رتبه‌بندی-سهام-در-معاملات-بورس-و-فرابورس-5.29

در آخرین روز معاملاتی هفته معادل ۷۰۸ میلیارد تومان سهام بانک پارسیان دست به دست شد، ملی صنایع مس ایران پس از معاملاتی به ارزش ۳۶۶ میلیارد تومان دوم شد؛ سهام فولاد مبارکه اصفهان نیز به جایگاه سوم رسید.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه "بانک‌ها و مؤسسات اعتباری" تعلق داشت به طوری که یک هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه "فلزات اساسی" با معاملات یک هزار و ۵۰ میلیارد تومانی دوم شد و "خودرو و ساخت قطعات" در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۶.۱ درصد از کل سهام صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود (کشرق) معامله شد، ۱۰ نماد برتر سهم ۳۶ درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در ۱۲ سهم به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۲۳ نماد نخست اختصاص داشت.

ارزش معاملات سهام 5.29

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری