کد خبر 460011

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین ارزش معاملات سهام در بازار امروز/ ویروسی که به جان بورس افتاد

امروز معامله‌گرها یک هزار میلیارد تومان سهام بانک پارسیان خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری تعلق داشت و ۵.۶ درصد از کل سهام نوسازی‌ و ساختمان ‌تهران‌ معامله شد.

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری، روز جاری در مجموع حدود ۱۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «وپارس»، «فولاد»، «سیتا»، «خبهمن» و «وشهر» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در اولین روز هفته معادل یک هزار میلیارد تومان سهام بانک پارسیان دست به دست شد، فولاد مبارکه اصفهان یک پله پایین آمد و دوم شد؛ سهام سرمایه‌گذاری سیمان تأمین از زمان عرضه اولیه همواره در سقف دامنه مجاز قیمت معامله می‌شد و سرانجام پس از افزایش التهابات، دست یافتنی شد. عرضه‌های زیاد که سهامدار عمده نیز نقش پررنگی در آن داشت باعث شد برای دقایقی اثری از صف سنگین خرید دیده نشود و ارزش معاملات به حدی برسد که این سهم تازه‌وارد به جایگاه سوم برسد.

رتبه‌بندی-سهام-در-معاملات-بورس-و-فرابورس-5.25

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه "بانک‌ها و مؤسسات اعتباری" تعلق داشت به طوری که دو هزار و ۳۲۰ میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه "فلزات اساسی" با معاملات یک هزار و ۸۲۰ میلیارد تومانی دوم شد و "محصولات شیمیایی" در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۵.۶ درصد از کل سهام نوسازی‌ و ساختمان ‌تهران‌ (ثنوسا) معامله شد، ۱۰ نماد برتر سهم ۳۴ درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در ۲۲ سهم به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۲۵ نماد نخست اختصاص داشت.

ارزش-معاملات-سهام-5.25

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری