کد خبر 459004

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش امروز در بازار سهام/ انتقامی که به تابلو بورس کشیده شد

خالص عرضه سهام از رقم ۱۵ هزار میلیارد تومان عبور کرد، بیشترین سفارشات فروش برای صنعت فرآورده‌های نفتی به ثبت رسید و سهام پالایش نفت اصفهان نزدیک به چهار هزار میلیارد تومان سفارش فروش داشت.

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری، در ساعت ۱۰:۰۵ جمع صف‌های خرید به حدود سه هزار و ۲۲۰ میلیارد تومان رسید و ارزش کل صف‌های فروش ۱۸ هزار و ۳۲۰ میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به ۱۵ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین سفارش در صفوف خرید «وآیند» و «ونیکی» به چشم می‌خورد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش «شپنا»، «شتران» و «شبندر» در نوبت انتظار است به طوری که فقط برای سهام پالایش نفت اصفهان نزدیک به چهار هزار میلیارد تومان تقاضای فروش وجود دارد؛ گفتنی است حجم صف گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو (خگستر) به ۲.۳ درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع دو هزار میلیارد تومان (۶۲ درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر ۱۱ هزار میلیارد تومان (۶۰ درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۴۱ نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۵۴ نماد بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است.

"انبوه‌سازی، املاک و مستغلات" محبوب‌ترین صنعت امروز با خالص تقاضای ۲۰۰ میلیارد تومان است. از سویی دیگر گروه "فرآورده‌های نفتی" با فشار فروش هشت هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی همراه است و پس از آن گروه "خودرو و ساخت قطعات" قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان می‌شود.

این جدول حدود ۵۳ درصد از ۲۱ هزار و ۵۵۰ میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع هفت هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۲۹۳ درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۲۸ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

صفهای خرید و فروش بورس 5.21

بیشتر بخوانید
ارسال نظر