کد خبر 458500

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی:

با وثیقه ۵۰درصد ارزش روز سهام عدالت، از شبکه بانکی وام دریافت کنید

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی از دریافت وام بانکی با سود ۱۸ درصد و بازپرداخت سه ساله، با وثیقه ۵۰ درصد ارزش روز سهام عدالت خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایلنا، عباس معمارنژاد در نشست خبری در مورد ارایه کارت اعتباری با وثیقه گذاری سهام عدالت اظهار داشت: نقش بانک‌ها در تامین مالی اقتصاد در ایران بسیار پررنگ است به طوری که در سال گذشته بیش از ۸۲ درصد حدود ۹۷۵ هزار میلیارد تومان تامین مالی توسط بانک‌ها انجام شد.

وی ادامه داد: مابقی تامین مالی از سوی بازار سرمایه با ارزش ۱۱۰ هزار میلیارد تومان و بازار بدهی با ارزش ۹۵ هزار میلیارد تومان انجام شد.

معاون وزارت اقتصاد با بیان اینکه سهام عدالت برای مردمی شدن طراحی شد، گفت: وقتی سهام عدالت آزاد شد قیمت آن ۸ میلیون تومان بود اما امروز به ۱۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسیده است و ارزش این سهام در ۴ ماه دو برابر شده است.

وی از امکان دریافت وام با ارایه وثیقه سهام عدالت خبر داد و گفت: با وثیقه ۵۰ درصد ارزش روز سهام عدالت، مشمولان می توانند از شبکه بانکی وام دریافت کنند.

در این زمینه بخوانید؛

متقاضیان سهام عدالت بخوانند!

امکان تغییر وضعیت روش غیر مستقیم فروش سهام عدالت

نحوه فروش ۳۰درصد دوم سهام عدالت؟

معمارنژاد تاکید کرد: به جز همین سهام عدالت، هیچ وثیقه دیگری نیاز نیست و فقط خود سهام عدالت به عنوان وثیقه نزد بانک ها قرار می‌گیرد.

معاون وزیر اقتصاد تاکید کرد: مدت زمان بازپرداخت این وام سه ساله و سود آن ۱۸ درصد خواهد بود.

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه نوع قرارداد برای این وام قرارداد مرابحه و کارت اعتباری مرابحه است، افزود: بانک‌ها چشمی به سهام عدالت مردم ندارند و فقط به منظور تامین مالی انجام می‌شود.

 معمارنژاد با اشاره به فروش سهام عدالت گفت: تاکنون ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان سفارش گذاری شده است و برای افرادی که اطلاعات آنها کامل باشد، این پول واریز شده است.

معمارنژاد ادامه داد: امروز اولین شرکت استانی سهام‌ عدالت وارد بازار سرمایه می‌شود.

وی درباره سقف وام گفت: سقف وام حدود ۱۰ میلیون تومان خواهد بود و محدودیت زمانی ندارد.

 معاون وزیر اقتصاد با اشاره به طرح مجلس درباره جاماندگان سهام عدالت تاکید کرد: دولت سهمی برای واگذاری به جاماندگان سهام عدالت ندارد اما اگر طرح مجلس به تصویب برسد موظف هستیم آن را به اجرا برسانیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • علی اصغر سلیمانی
    ۰ ۰

    سلام . بیش از هفتاد روز برای بانک دی فروش سی درصد سهام عدالت یک میلیون تومانی دادیم تا حالا یک ریال واریز نکردند هر وقت می رویم جواب درست و حسابی نمی دهند لطفا پیگیری بفرمایید

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری