اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

آخرین اخبار سهام عدالت/ ارزش سهام عدالت به چه میزانی رسیده است؟

در آغاز اجرای قانون سهام عدالت و واگذاری آن به مشمولان در سال ۱۳۸۵، حدود ۵۰ میلیون نفر از افراد جامعه، سهام عدالت را دریافت کردند که ۲۰ میلیون نفر از این تعداد، جزو ۶ دهک پایین درآمدی بودند.

اقتصادآنلاین سارا محسنی؛ جدیدترین خبر درخصوص سهام عدالت، طرح جاماندگان این سهام بوده و مطابق با این طرح، اقشار کم‌درآمد جامعه در اولویت واگذاری سهام عدالت هستند که ۶ دهک جامعه را در برمی‌گیرد.

محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به طرح مجلس برای ساماندهی جاماندگان سهام عدالت به احتمال روند بررسی طرح ساماندهی جاماندگان سهام عدالت در جلسه علنی روز یکشنبه، یازدهم مرداد ماه اشاره کرد.

ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت در پایان معاملات هفته گذشته، با افت ۸۱۷ هزار و ۹۸۴ تومانی نسبت به هفته قبل به ۱۸ میلیون و ۸۱۶ هزار و ۵۶۴ تومان رسید. طبق آخرین آمارها، ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از مشمولان سهام عدالت، ۳۰ درصد از سهام خود را به فروش رسانده‌اند. همچنین مهدی نعمتی، عضو ستاد اطلاع‌رسانی آزادسازی سهام عدالت از قرارگیری۹۰۰ هزار نفر در فرایند فروش سهام عدالت خبر داد.

بدین ترتیب ارزش ۳۰ درصد سهام عدالت قابل فروش، به حدود ۵ میلیون و ۶۴۱ هزار تومان رسیده است. در صورت آزادسازی ۳۰ درصد دوم سهام عدالت، ارزش ۶۰ درصد سهام عدالت قابل فروش به محدوده  ۱۱ میلیون تومان خواهد رسید.

همانطور که در دیگر گزارش‌های مربوط به سهام عدالت اشاره شد، در هفته‌های اخیر بسیاری از سهامداران، نارضایتی خود را از تاخیر در زمان دریافت وجه حاصل از فروش سهام عدالت اعلام کرده‌اند و میتوان گفت پاسخ درستی را از بانک‌ها و کارگزاری‌ها دریافت نمی‌کنند.

در این زمینه بخوانید؛
اولویت واگذاری سهام عدالت چه کسانی هستند؟
سهام عدالت به ۶دهک پایین درآمدی واگذار می‌شـود
کاهش قابل توجه ارزش سهام عدالت

افرادی که روش مستقیم را در آزاد سازی سهام عدالت انتخاب کرده‌اند، پس از عید غدیر می‌توانند علاوه بر ۳۰ درصد قبلی، ۳۰ درصد دیگر و در مجموع ۶۰ درصد از سهام عدالت خود را به فروش برسانند. این در حالی است که هنوز مشکلات سهامداران درخصوص فروش  ۳۰ درصد از سهام رفع نشده است و آزادسازی ۶۰ درصد سهام عدالت، موانع و مشکلات بیشتری را ایجاد خواهد کرد.

بسیاری از مشمولان سهام عدالت به دلیل نیاز ضروری به وجه حاصل از فروش سهام خود، انتظار دریافت پول را پس از مدت کوتاهی دارند. این در حالی است که برخی از سهامداران پس از گذشت یک یا دو ماه از ثبت سفارش، وجه خود را دریافت می‌کنند.

بدیهی است همچنان روند درست و کاملی برای آزادسازی سهام عدالت درنظر گرفته نشده است و لزوم اجرای طرحی کارآمد برای آزادسازی ۶۰ درصد از این سهام از سوی دولت، ستاد آزادسازی سهام عدالت و دیگر نهادهای مرتبط احساس می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • فریدون
  ۴ ۰

  همه ملت سرکارن

 • مجتبی
  ۲ ۰

  سلام
  چرا پیگیری نمی کنید حدود یک ماه است که گزینه تغییر شماره تلفن در سایت سهام عدالت برای همه غیر فعال است و هیچ کس هم جوابگو نیست.
  بعد مسئولین سهام عدالت هم خجالت نمی کشند و می گویند مردم می توانند اطلاعات خود را در سامانه اصلاح کنند و سهام خود را بفروشند.
  بنده خدا یک ماه است این آیکون در سایت شما غیرفعال است، مردم چگونه شماره تلفن خود را اصلاح کنند.
  با تشکر
  لطفا پیگیری کنید

 • عابد
  ۴ ۰

  بانک ملی چرابعدازدوماه پول سهام راقطره چکانی میدهید والله نیازداریم کاسه صبرمون لبریز شده دیگه انتظار بسه

 • علی محمد
  ۴ ۰

  بابا ۳۰ خرداد بانک صادرات سهامت رو فروختم هیچ خبری نشده هرچی هم میرم بانک ومیرم جوابی نمیدن همه چیش هم درست هست هم شبا هم تلفن تراخدا یکاری کنین بقیه خونوادم بانک ملی با ایوا فروختن دوهفته ای اومده حسابشان بدهکاریم به مولا پیگیری کنید ماکه دستمون کوتاهه نمیدونیم پیش کدوم پیغمبری بریم دیگه

 • ناشناس
  ۳ ۰

  فقط میتونم بگم واقعا جای شرم وخجالته
  از بانک صادرات وهمچنین کارگزاری پرتوان صادرات سپاسگزاریم که بعد از پنجاه روز سنگ تموم گذاشتن و مارو بیکار نگذاشتن تاسرکار باشیم
  واقعا خجالت داره شرم برشما

 • رسول
  ۰ ۰

  سلام به خدا اینم یکی از سیاست های دولت امیده من دو ماهه فروختم از بانک تجارت و سپه هنوز خبری نشده خواستن کسری بودجشو نو با پول مردم جبران کنن اوایل میگفتن یک هفته ای واریز میکنن چی شد

 • امیرحسین
  ۰ ۰

  این دروغا چیه من مثلا بانک ملی درخواست فروش زدم و هرسهامی که دوست‌داشتم زدم فروش بعدشم یسریا رو زده قسمتی انجام شده ولی یک ریال هم واریز نکرده اینا نمیتونن جواب بدن فقط دروغ میگن بانک ملی واقعا خستمون کردی و دلسرد ۶میلیون میخوایی بفروشی دیگه این فیلم سریال‌ها چیه سرمردم درمیاری حساب راکد هخخ خب الان حساب کی راکد نیست ماها پول نداریم به دانشجوی بدبختی که فک می‌کرد خرداد که درخواست داده دیگه حتما اول تیر پول دستشه حالا یه لپتاپ که میخواستم بخرم ۵میلیون شده یازده میلیون کی میخواد جواب بده این ناحقی رو اسم اینو بذارید سهام بی عدالتی اینجوری راحتتریم
  متاسفم برات بانک ملی

 • سپه دوماه شد
  ۰ ۰

  باسلام بانک سپه بعداز دوماه ۱۵۰۰۰ تومن ریخته، به کی بریم دردمونوبگیم،از۱۳ خردادمنتظرم فقط ۱۵۰۰۰ تومن،اگه نیازنداشتم نمیفروختم.....

 • امیر
  ۱ ۰

  سلام اینکه بفروشی وپولشو واریز نکنن و هیچ رسیدگی نمیکنن چ فایده داره

 • ناشناس
  ۰ ۰

  دریغ از یک حرف راست تو این مملکت هزار رنگ

 • رضا
  ۰ ۰

  ۸ روز کیان سهام منو فروخته پولشو واریز نمیکنه کسی نیست پیگیری کنه بعد از ۷۵ روز حالا که فروش رفته چرا پولمونو نمیدن

 • الهه اقدام
  ۰ ۰

  سلام حدود دو ماه است که سی درصد سهام خود را فرختهام اما خبری از سود سهام نیست

  • ناشناس
   ۰ ۰

   بشین تا بدن

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خلاصه اینکه هیچ کس به فکر مردن نیست کلام اخر

 • شه بخش
  ۰ ۰

  قیمت سهام خوب بالامیرفت والان چندوقته یه گیری توشه بین ۱۹ و۲۰ معلقه پرا