{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 338310

رئیس سازمان بورس بیان کرد؛

رئیس سازمان بورس با بیان اینکه امروز مشکلات اقتصادی کشور مشخص و راهکارهای آن نیز معین است گفت: در این زمینه باید از مکانیزم‌های طراحی برای حل مشکلات و تصویب قوانین کارآمد استفاده کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، شاپور محمدی در دوازدهمین سیاستهای مالی و مالیاتی ایران که در دانشگاه شهید بهشتی برگزاری شد با بیان اینکه براساس تاکیدات رهبری و مراجع تقلید پرداخت مالیات یک امر قانونی است گفت: در قوانین و سیاستهای مختلف وارداتی در پرداخت مالیات برای اصلاح نظام اقتصادی تاکید شده است.

رئیس سازمان بورس با بیان اینکه مالیات مهمترین ابزار تنظیم اقتصاد در کشور است گفت: در بسیاری از کشورها اظهار مادی یک پایه مهم اخذ مالیات است براین اساس افرادی که اظهار صحیح مالیاتی نمی‌کنند از حقوق اجتماعی خود محروم می‌شوند.

وی ادامه داد: متاسفانه در کشور ما برای پذیرش شرکت در بورس یک اطلاعات برای پرداخت مالیات یک اطلاعات دیگر و برای مسائل بانکی و دریافت تسهیلات نوع دیگر از اطلاعات ارائه می‌شود.

محمدی گفت: در حال حاضر 600 شرکت سالی 4 مرتبه صورت مالی خود را ارائه می‌کنند که دو بار آن حسابرسی می‌شود. این شفافیت ایجاد شده در بورس به وصول بهتر مالیات کمک می‌کند.

معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه امسال مالیات نقل و انتقال سهام از نیم درصد و یک دهم درصد کاهش پیدا کرده گفت: با کاهش هزینه‌های نقل و انتقال سهام حجم معاملات در بورس ایران از 250 هزار میلیارد سال 96 به 410 هزار میلیارد افزایش پیدا کرد.

محمدی گفت: برای برخی مودیان مالیاتی شبهه عدم وجود عدالت مالیاتی ایجاد شده است که این موضوع ناشی از برخی فرآیندهای غیرشفاف است لازم است سازمان مالیاتی، شرکتهایی که شفاف عمل می‌کنند را تشویق کنند.

وی گفت: ممکن است در سال آینده معافیت مالیاتی افزایش سرمایه شرکتهای بورسی تمدید شود.

رئیس سازمان بورس با بیان اینکه امروز مشکلات اقتصادی کشور مشخص و راهکارهای آن نیز معین است گفت: در این زمینه باید از مکانیزمهای طراحی برای حل مشکلات و تصویب قوانین کارآمد استفاده کرد.

وی در پایان گفت: سیاستهای مالیاتی باید به گونه‌ای تنظیم شود که برای خلق ارزش تشویق و برای پایمان کردن ارزشهای اقتصادی تنبیه مالیاتی لحاظ شود.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    خیلی وقته مشخصه: بی لیاقتی دوستان

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری