هامونی مطرح کرد:

دلیل عدم واگذاری سهام شرکت‌های دولتی از طریق فرابورس

مدیرعامل فرابورس در خصوص عدم واگذاری سهام شرکت‌های دولتی از طریق فرابورس گفت: در صورتی که سازمان خصوصی‌سازی مقدمات و شرایط لازم را فراهم آورد، فرابورس آمادگی دارد تا این کار را انجام دهد.

امیر هامونی در خصوص چرایی عدم واگذاری سهام شرکت‌های دولتی از طریق فرابورس ایران به ویژه در سال 96 گفت: پذیرش سهام شرکت‌ها و عرضه سهام آنها به ویژه سهام دولتی در بازارهای فرابورس ایران تابع شرایطی است، بنابراین در صورتی که شرکت‌ها این شرایط را به دست نیاورند نمی‌توان سهام آنها را در فرابورس پذیرش و نسبت به عرضه و فروش آنها اقدام کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم ، مدیرعامل فرابورس ایران افزود: واگذاری سهام شرکت‌های دولتی به صورت جدی از سال 80 آغاز شده و طبق قانون سال 93 سال پایانی واگذاری سهام شرکت‌های دولتی است، البته این مهلت در سال‌های 94، 95، 96 و 97 هم تمدید شده است، بنابراین در سال‌های پایانی عمده سهام و بنگاه‌های باقی مانده دولت برای واگذاری شرکت‌های زیانده هستند که کار پذیرش و فروش سهام آنها در فرابورس با سخت‌گیری‌های بیشتری همراه است.

وی همچنین با تاکید به این که زمینه عرضه و واگذاری سهام شرکت‌های دولتی همواره در فرابورس آماده بوده و هست تصریح کرد: در صورتی که سازمان خصوصی سازی مقدمات و شرایط لازم را فراهم آورد، فرابورس ایران این آمادگی را دارد تا نسبت به پذیرش و عرضه سهام شرکت‌های دولتی در بازارهای خود اقدام کند.

گفتنی است از ابتدای امسال تا پایان دی ماه، 4054 میلیارد ریال سهم و اموال دولتی توسط سازمان خصوصی‌سازی واگذار شده که از این میان 102 میلیارد ریال از طریق بورس و 3951 میلیارد ریال از طریق مزایده صورت گرفته و هیچ سهمی در فرابورس ایران عرضه نشده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر