کد خبر 435191

بانک‌های منتخب برای عرضه در صندوق‌های ETF

وزارت امور اقتصادی و دارایی اسامی بانک‌هایی که برای پذیره‌نویسی متقاضیان خریداری واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) هستند را اعلام کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، وزارت امور اقتصادی و دارایی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: بانک‌های ملی، سپه، مسکن، کشاورزی، رفاه کارگران، ملت، تجارت، صادرات و قرض الحسنه مهر ایران به عنوان بانک‌های منتخب از تاریخ ۱۴ لغایت ۳۱ اردیبهشت ماه، آماده پذیره نویسی متقاضیان خریداری واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) هستند.

همچنین این وزارتخانه واگذاری واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) (واسطه گری مالی یکم)، مشخصات درگاه‌های غیر حضوری و حضوری بانک‌های منتخب کشور را نیز جهت پذیره نویسی اعلام کرد.

طبق این گزارش، امکان پذیره نویسی به صورت حضوری در شعب منتخب بانک‌های یاد شده نیز وجود دارد و به شهروندان توصیه می‌شود که به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، جهت پذیره نویسی از طریق درگاه‌های غیر حضوری این بانکها اقدام کنند.

پیش از این نیز، این وزارتخانه در اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود که از طریق صندوق‌های ETF، به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران، باقیمانده سهام خود در بانک‌های ملت، تجارت، صادرات ایران، بیمه‌های البرز و اتکایی امین را واگذار خواهد کرد. 

همچنین، اطلاع داده بود که ویژگی بارز این واگذاری، بهره ‌مندی کلیه ایرانیان، از تخفیف ۲۰ درصدی و سقف سرمایه گذاری هر شخص حقیقی (هر کد ملی)، بیست میلیون ریال (دو میلیون تومان) تعیین شده است که پذیره‌ نویسی برای هر فرد دارای کد ملی امکان‌پذیر است و محدودیت سنی برای متقاضیان وجود ندارد.

 علاوه براین، اعلام کرده بود که پذیره ‌نویسی واحدهای این صندوق برای اشخاص دارای کد معاملاتی (کد بورسی) از طریق کارگزاری‌های بورس و سامانه‌‌های آنلاین معاملاتی و درگاه‌‌های غیرحضوری و حضوری بانک‌‌های منتخب و برای اشخاص فاقد کد بورسی، از طریق درگاه‌های غیرحضوری و حضوری بانک‌‌های منتخب صورت می‌‌پذیرد که شروع پذیره‌ نویسی از تاریخ ۱۳۹۹/۲/۱۴ و پایان پذیره ‌نویسی ۱۳۹۹/۲/۳۱ خواهد بود.

فهرست کامل بانک‌های منتخب و درگاه‌های غیر حضوری آنها به شرح ذیر است:

بیشتر بخوانید
ارسال نظر