کد خبر 432666

نرخ سود بانکی بدون تغییر می‌ماند

هر چند نرخ سود بانکی بر اساس مصوبه سال ۹۵شورای پول و اعتبار طبق روال قبلی همان ۱۵درصد است اما قرار است بانک ها نسبت به اجرای آن تاکید بیشتری کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایبِنا، در حالی امروز خبر کاهش نرخ سود بانکی به ۱۵ درصد در رسانه ها منتشر شد که این نرخ از تیر ماه ۱۳۹۵ بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار ۱۵ درصد تعیین و اجرایی شده بود.

شورای پول و اعتبار در  تیر ماه ۱۳۹۵  تصمیم بانک ها مبنی بر کاهش نرخ سود سپرده های بانکی به ۱۵ درصد را تایید و سیستم بانکی را مکلف کرد نسبت به کاهش نرخ کارمزد تسهیلات بانکی به حداکثر ۱۸ درصد اقدام کند.

بانک ها هم از ابتدای تیرماه بر اساس توافقی که میان خودشان کرده بودند، سود سپرده های بانکی را از حداکثر ۱۸ درصد به حداکثر ۱۵ درصد کاهش داده بودند اما در توافق شان تصمیم روشنی در مورد کارمزد تسهیلات بانکی نگرفته بودند که بانک مرکزی و شورای پول واعتبار نیز در آن زمان برای  نرخ سود تسهیلات  هم تصمیم گیری کرد.

 البته هر چند شورای پول و اعتبار این مصوبه را  در سال ۹۵ مصوب و بانک ها را ملزم به اجرای آن کرده بود اما  برخی از بانک‌ها در بعضی موارد  از این مصوبه تخطی می‌کردند و بر همین اساس قرار است بانک ها  به صورت جدی به اجرای  این مصوبه اهتمام بخشند.

بر همین اساس نرخ سود بانکی بدون تغییر از فردا طبق روال گذشته در بانک ها محاسبه می شود و تنها بر اجرای مصوبه شورای پول و اعتبار تاکید بیشتر شده تا بازار پول با آرامش بیشتری همراه باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • پیام
  ۰ ۰

  این مشکلم حل شد

 • علیرضا نیکرو
  ۰ ۰

  نرخ سود متعارف بدین صورت باشد
  @ بانک های دولتی سپه و ملی
  کوتاه مدت ۸ درصد
  بلندمدت ۱۶ درصد
  @ دیگر بانک ها
  کوتاه مدت ۸ درصد
  بلندمدت ۱۷ تا ۲۰ درصد