کد خبر 339762

در ششمین جلسه رییس کل بانک مرکزی با اقتصاددانان مطرح شد؛

تاکید بر پیش‌برد الگوی واحد اقتصادی برای رفع مشکلات/ بررسی نحوه تخصیص ارز به کالاهای اساسی

در این جلسه که صاحبنظران اقتصادی از طیف‌های مختلف در آن حضور داشتند؛ در ابتدا رئیس کل اهم موضوعات و تدابیر بانک مرکزی را در یک ماهه اخیر تشریح کرد و سپس اقتصاددانان به بیان دیدگاه ها و ارائه راهکارهای تخصصی خود پرداختند.

به گزارش اقتصادآنلاین، اساتید حاضر در جلسه پس از طرح موضوعات مختلف، بر لزوم پیشبرد الگوی واحد اقتصادی برای کامیابی هرچه بیشتر در مسائل پیش روی بانک مرکزی تاکید کردند.

اهمیت ثبات در بازار ارز، مدیریت بازار با چند نرخ ارز، نحوه تخصیص ارز به کالاهای ضروری، نرخ سود سپرده های بانک ها و ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه از موضوعاتی بود که در این نشست مطرح و مورد بحث قرار گرفت.

گفتنی است در این جلسه نحوه تخصیص ارز به کالاهای اساسی و حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه به صورت ویژه مورد بررسی کارشناسان قرار گرفت و صاحبنظران نظرات خود را به صورت جداگانه در این خصوص مطرح کردند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • محمدی
    ۰ ۰

    ارز دلاری ۴۲۰۰ تومانی باعث رانت پروری شده است ، درضمن اگر به همه اقشار و دهک جامعه به یک اندازه یارانه داده شود ، عین بی عدالتی است و فاصله طبقاتی را نه تنها کم نمی کند ، بلکه از آنجا که ثروتمندان ، بیشتر از دیگران مصرف می کنند ، از یارانه بیشتری استفاده می کنند ، حتی آنان که پول بیشتری را در بانک ، سپرده کرده باشند ، روز به روز ، ثروتمندتر خواهند شد ، سود سپرده را حذف و قرض الحسنه کنید و ارز دولتی را حذف کنید ،

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری