تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
از محل حق بیمه رشته شخص ثالث؛

سهم عوارض شرکت‌ های بیمه ابلاغ شد

بر اساس اعلام بیمه مرکزی، در اجرای بند «الف» تبصره «۱۰» قانون بودجه، سهم قطعی هریک از شرکت‌های بیمه از مبلغ پنج هزار میلیارد ریال براساس آمار عملکرد نهایی سال ۱۴۰۰ تعیین و به شرکت‌های بیمه ابلاغ خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، اعلام کرد: هریک از شرکت‌های بیمه مکلفند سهم تعیین شده برای واریز ماهانه وجوه مربوط طی شش‌ماهه اول سال ۱۴۰۱ را در پایان هر ماه طبق جدول تعیین شده به حساب خزانه کل کشور واریز کنند.

بر اساس این گزارش،  بیمه ‌مرکزی تا پایان شهریورماه سال جاری براساس آمار عملکرد نهایی سال ۱۴۰۰ بیمه شخص ثالث، سهم هریک از شرکت‌های بیمه از مبلغ ۵۰۰۰ میلیارد ریال را تعیین و ابلاغ خواهد کرد.

بر این اساس هریک از شرکت‌های بیمه موظف شده‌اند، ضمن تعدیل اضافه یا کسری واریزی خود طی شش‌ماهه اول سال جاری، پرداختی ماهانه خود را بر اساس جدولی که از سوی بیمه مرکزی اعلام می شود تا پایان سال ۱۴۰۱ ادامه دهند.

نهاد ناظر صنعت  بیمه تا پایان شهریورماه سال ۱۴۰۲ سهم قطعی هریک از شرکت‌های بیمه از مبلغ ۵۰۰۰ میلیارد ریال  را براساس آمار عملکرد نهایی سال ۱۴۰۰ تعیین و به شرکت‌های بیمه ابلاغ خواهد کرد.

بنابر مصوبه شورای عالی بیمه، شرکت‌های بیمه موظفند اضافه یا کسری واریزی احتمالی را بر اساس رقم اعلامی از سوی بیمه مرکزی، فی‎مابین خود تسویه کنند.

مطابق این ابلاغیه، شرکت‌های بیمه مکلفند سهم نهادناظر از مبالغ پرداختی را به حساب بدهکار بیمه مرکزی، منظور و عملکرد واریزی‌های خود را همراه با اسناد و مدارک مربوط در پایان هر ماه به این نهاد نظارتی ارسال کنند.

سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور، فرماندهی انتظامی، سازمان اورژانس، جمعیت هلال‌احمر، سازمان صدا و سیما و سازمان پزشکی قانونی، گزارش عملکرد خود را در قالب برنامه عملیاتی _ هر سه ‌ماه یک بار _ به کمیسیون‌های اقتصادی و برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، بیمه مرکزی و سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال خواهند کرد.

 در پایان مصوبه شورای عالی بیمه تصریح شده که تخصیص اعتبار سه ماهه به دستگاه‌های اجرایی یادشده توسط سازمان برنامه و بودجه کشور بر اساس عملکرد صورت می‌پذیرد و مبلغ ۲۵۰ میلیارد ریال از منابع بند (الف) تبصره (۱۰) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور به سازمان پزشکی قانونی اختصاص می‌یابد.

1

2

برای مشاهده جدول سهم عوارض شرکت‌های بیمه از محل حق بیمه رشته ثالث از اینجا وارد شوید.

این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها