تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

عبدالملکی: راه نجات صندوق های بازنشستگی ورشکسته را پیدا کردیم + عکس

وزیر تعاون، کار‏ و رفاه اجتماعی از تشکیل هشت گروه تخصصی به منظور تنظیم لایحه سیاست‌های کلی تامین اجتماعی خبر داد و عملیاتی شدن این سیاست‌ها را تنها راه نجات صندوق‌های بازنشستگی ورشکسته دانست.

‌به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حجت‌ عبدالملکی در صفحه شخصی‌اش در توییتر در این باره نوشت: « در اجرای دستور رییس‌جمهور درباره تدوین لایحه ‎سیاست‌های کلی تامین اجتماعی ابلاغی از سوی رهبرانقلاب، هشت گروه تخصصی تشکیل و ۱۵ محور در قالب پنج محور اصلی برای تنظیم لایحه، احصاء شده است.

وی افزود: عملیاتی شدن این سیاست‌ها، تنها راه نجات ‎صندوق‌های ورشکسته بازنشستگی است که از گذشته به ارث رسیده.»

عبدالملکی: راه نجات صندوق های بازنشستگی ورشکسته را پیدا کردیم

لازم به ذکر است بیست و یکم فروردین ماه، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در راستای اجرای بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی و پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام، سیاست‌های کلی و مصوب تأمین اجتماعی را برای اقدام به رؤسای قوای سه‌گانه و رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ کردند.

بر اساس دستور رهبر انقلاب اسلامی و در اجرای بند «ج – ۱» الزامات تحقق سیاست‌های کلی نظام، قوه مجریه موظف است با کمک مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه و با بسیج دستگاه‌های مسئول، برنامه جامع تحقق این سیاستها را شامل تقدیم لوایح، تصویب مقررات و اقدامات اجرایی لازم، در مدت شش ماه ارائه کند.

سیاست‌های کلی تأمین اجتماعی به منظور جامعیت دادن و انسجام‌بخشی به تلاش‌های نظام و ایجاد جهش در این زمینه ابلاغ شده و با توجه به اهمیت و جامعیت آن به‌عنوان یک سند بالادستی، تحقق آن مستلزم تغییرات اساسی در قوانین و مقررات جاری و تلاش‌های جدی در این عرصه است.

منبع: ايسنا
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها