دیدگاه : ۰
آخرین تغییرات صدور کارت هدیه؛

عید امسال چه عیدی مناسب ‌تر است؟ / کارت هدیه‌ فیزیکی جای خود را به نسخه مجازی داد

یکی از هدیه‌ هایی که این روزها افراد به عنوان عیدی انتخاب می‌ کنند کارت هدیه است. سقف مبلغ این کارت‌ ها از شهریورماه از ۵۰۰ هزار تومان به دو میلیون تومان و مدت زمان استفاده از آن از یک سال به دو سال افزایش یافته است. برخی بانک‌ ها نیز از کارت هدیه مجازی رونمایی کرده‌ اند که نیازی به حضور فیزیکی برای دریافت ندارد.

اقتصادآنلاین – سیده زینب رزم گیر؛ این روزها که بازار عیددیدنی و عیدی دادن و عیدی گرفتن داغ شده و از طرفی همچنان ویروس کرونا بی‌رحمانه می‌تازد، یکی از گزینه‌هایی که شاید برای عیدی دادن از نظر بهداشتی مناسب‌تر از پول  است، انواع کارت‌های هدیه هستند.

علاوه بر آن از نظر بسیاری از افراد، این هدیه به خاطر ظاهر شکیل‌تر و همچنین قابلیت انتخاب شکل و درج جمله دلخواه شیک‌تر از پول است. در برخی بانک‌ها نیز حتی کارمزدی هم بابت صدور آن دریافت نمی‌کنند. بنابراین ممکن است خیلی از کسانی که به دنبال هدیه‌ای مناسب و به صرفه می‌گردند این گزینه را انتخاب کرده که دیگر نیازی به خرید پاکت پول هم ندارد.

کارت هدیه مجازی چیست؟

پس از شیوع بیماری کرونا نیز برخی بانک‌ها از جمله بانک ملی ایران و ایران زمین از کارت هدیه مجازی رونمایی کردند که دیگر نیازی به حضور فیزیکی ندارد و این گزینه به دو جهت بهداشتی و محیط زیستی از کارت هدیه فیزیکی مناسب‌تر است. این کارت هدیه‌ها در «نشان بانک» اپلیکیشن ایوا، «نشان بانک» اپلیکیشن بله و سامانه «بام» به سادگی قابل دریافت است.

گفتنی است طبق آخرین بازنگری بانک مرکزی، صدور کارت هدیه توسط هر موسسه اعتباری صرفا برای مشتری دارای حساب سپرده نزد آن موسسه اعتباری امکان‌پذیر است. همچنین صدور کارت هدیه در هر موسسه اعتباری به صورت غیرحضوری، صرفا از طریق ابزارهای پذیرش همان موسسه مجاز است.

سقف و کف مبلغ کارت هدیه چقدر شده است؟

طبق آخرین بازنگری دستورالعمل شیوه صدور کارت هدیه و بن کارت ریالی توسط بانک مرکزی در شهریورماه 1400، حداقل مبلغ برای هر فقره کارت هدیه معادل ۱۰۰هزار تومان و حداکثر مبلغ از ۵۰۰ هزار تومان به دو میلیون تومان افزایش یافته است.

مدت زمان استفاده از کارت هدیه چقدر است؟

حداکثر مدت اعتبار کارت هدیه از یک سال به دو سال افزایش پیدا کرده است.

از کارت هدیه چه استفاده‌هایی می‌توان کرد؟

کارت‌های هدیه دارای ماهیت خرید بوده و به دارنده آن اجازه می‌دهد تا سقف موجودی کارت اقدام به خرید کالا و خدمات و یا برداشت نقدی وجه کارت خود نماید. عموما امکان پرداخت قبوض نیز از این کارت‌ها امکان‌پذیر است اما امکان انتقال وجه از این نوع کارت‌ها وجود ندارد.

این مطلب برایم مفید است
۳ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها