تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

دولت چقدر اوراق فروخت؟

در ۱۰ ماه سال‌جاری، مجموع اوراق بدهی منتشر شده در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۷.۱ درصد رشد داشته است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، طبق اعلام بانک مرکزی،  وضعیت فروش اوراق مالی اسلامی تا پایان دی ماه سال جاری نشان می‌دهد مجموع اوراق بدهی منتشر شده در این مدت، ۱۹ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بوده که در مقایسه با ماه گذشته، با افزایش ۵۶ درصدی مواجه شده است.

این در حالی است مجموع این اوراق در ۱۰ ماه نخست سال جاری به رقم ۲۱۶  هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان رسیده که نسبت به ۱۰ ماه نخست سال قبل، ۲۷.۱ درصد افزایش یافته است.

علاوه بر این، میزان انتشار اوراق بدهی دولتی در دی‌ماه امسال با ۱۸.۹ درصد رشد نسبت به ماه قبل، ۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده است.

این در حالی است که اوراق بدهی دولتی منتشر شده در ۱۰ ماه ابتدایی سال جاری با افزایش ۲۶.۸ درصدی نسبت به ۱۰ ماهه سال گذشته به رقم ۱۸۱ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

از سوی دیگر، در بخش اوراق بدهی شهرداری در دی ماه امسال ۱۱۰۰ میلیارد تومان شده و انتشار اوراق بدهی شهرداری در ۱۰ ماهه ابتدایی سال جاری با ۹۲.۴ درصد افزایش نسبت به  ۱۰ماهه نخست سال قبل، به رقم ۱۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

همچنین، در بخش اوراق بدهی شرکتی بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط بانک مرکزی،  انتشار این اوراق در دی ماه سالجاری به رقم ۷۱۰۰ میلیارد تومان رسیده که نسبت به ماه قبل، ۱۳۸.۷ درصد افزایش داشته است.

علاوه بر این، انتشار این اوراق در ۱۰ ماهه امسال نیز با افزایش ۱۳.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، به رقم ۲۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

منبع: ایسنا
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها