قطع این کارتخوان ها نهایی شد

رییس کل سازمان امور مالیاتی از اتمام فرآیند ساماندهی کارتخوان ها و جریمه شدن دارندگان پوزهایی که با آن فرار مالیالتی می کردند، خبر داد.

قطع این کارتخوان ها نهایی شد

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، داوود منظور تصریح کرد: طرح ملی ساماندهی کارتخوان های بانکی یکی از مطالبه‌های مهم دولت و مجلس است که در راستای اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان و با مشارکت بانک مرکزی این امر در حال عملیاتی شدن است.

وی با اشاره به مزایای اجرای این قانون که در گذشته به دلیل سختی‌های زیاد و حجم بسیار گسترده معطل مانده بود، گفت: این اقدام محاسن متعددی دارد که می‌توان به شفاف شدن اقتصاد، اجرای عدالت مالیاتی، کاهش اعتراضات مالیاتی، تسریع در فرآیند رسیدگی، مبارزه با فرار مالیاتی، شناسایی مودیان جدید و نهایتاً تحقق درآمدهای مالیاتی پیش بینی شده بدون فشار بر مودیان موجود اشاره کرد.

منظور یکی از مسایل مهم اقتصادی کشور که ریشه بسیاری از مشکلات و نارسایی‌های اقتصادی شده را شفاف نبودن فعالیت‌های اقتصادی عنوان کرد و گفت: با هدف فایق آمدن بر این معضل ریشه‌ای و کمک به نظم بخشیدن به اقتصاد کشور، طرح ساماندهی دستگاه‌های کارتخوان بانکی و درگاه‌های پرداخت الکترونیک تا حصول نتیجه کامل با جدیت در حال انجام است.

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور اجرای طرح ساماندهی دستگاه‌های کارتخوان بانکی را یک حرکت اساسی و اصولی برای تحقق مطالبه ملی در حوزه تحول آفرینی اقتصادی خواند و افزود: بهره گیری از اطلاعات تراکنش پوزها به تشخیص درست مالیات، اجتناب از برخوردهای سلیقه‌ای در حسابرسی مالیاتی و به ویژه مقابله منطقی و علمی با فرار مالیاتی و نهایتاً به شفاف شدن اقتصاد کمک می‌کند.

وی بر عزم و اراده راسخ نظام مالیاتی در عملیاتی شدن بهینه ساماندهی کارتخوان ها تاکید کرد و گفت: تاکنون بیش از ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه کارتخوان به پرونده مالیاتی متصل و بیش از ۳ میلیون دستگاه کارتخوان غیرفعال شده‌اند و چنانچه در اطلاعات مربوط به حساب‌های بانکی مربوط به اشخاص، فرار مالیاتی و بی توجهی به قوانین و حقوق عامه رخ داده باشد، جرایم قانونی شامل آن‌ها می‌شود.

معاون وزیر اقتصاد در پایان از همه سازمان‌ها، نهادها و شخصیت‌های حقیقی و حقوقی که در اجرایی شدن این مطالبه ملی همکاری داشته‌اند، قدردانی کرد.

منبع: مهر
ارسال نظر

آخرین خبر ها