برخی کارتخوان ها در دو روز آینده قطع می شوند

رییس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی از ارسال اطلاعات ۲.۷ میلیون کارتخوانی که اطلاعات خود را در نظام مالیاتی ثبت نکردند به بانک مرکزی طی دو روز آینده خبر داد و گفت: به زودی تفکیک حساب‌های تجاری از شخصی شروع خواهد شد.

برخی کارتخوان ها در دو روز آینده قطع می شوند

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، محمد برزگری با اشاره به پایان مهلت ثبت و یا اتصال دستگاه‌های کارتخوان‌ها به پرونده‌های مالیاتی، اظهار داشت:‌ بالغ بر 4 میلیون و 700 هزار کارتخوان به پرونده‌های مالیاتی متصل شدند و حدود 2 میلیون و 700 هزار کارتخوان نیز وضعیت خود را ثبت و مشخص نکردند.

رییس مرکز تنظیم مقررات مالیاتی سازمان امور مالیاتی افزود: طی دو روز آینده اطلاعات کارتخوان‌هایی که به پرونده مالیاتی متصل نیستند را به همراه جزییات آن به بانک مرکزی ارایه خواهیم کرد تا غیرفعال شوند.

وی با بیان اینکه هدف از اتصال کارتخوان‌های بانکی به پرونده مالیاتی افراد ارتقای شفافیت، انضباط مالی و ایجاد کمترین تنش در جامعه است، تصریح کرد: هرگونه صدور کارتخوان جدید منوط به اتصال آن به پرونده مالیاتی است و بانکها ملزم به رعایت این مسیله هستند.

برزگری با تاکید بر اینکه کارتخوان‌هایی که به هر دلیل اطلاعات خود را در نظام مالیاتی ثبت نکردند نیز در این مقطع غیرفعال می‌شوند، عنوان کرد: اطلاعات این دستگاه‌ها به مرکز بازرسی و مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی سازمان امور مالیاتی برای رسیدگی ارسال می‌شود.

این مقام مسیول سازمان امور مالیاتی به برنامه آتی نظام مالیاتی به منظور تفکیک حساب‌های تجاری از شخصی اشاره کرد و گفت: براساس قانون بودجه سال 98 و 1400 و نیز قانون پایانه‌های فروشگاهی مقدمات تفکیک حساب‌های تجاری از شخصی طی یک ماه گذشته شروع شده و به زودی فرایند اجرایی آن انجام خواهد شد.

منبع: فارس
ارسال نظر

آخرین خبر ها